Avrupa'nın başkentinde radikal İslamcı sorunu - DW Türkçe

Avrupa'nın başkenti olarak kabul edilen Brüksel'in Molenbeek semti, sık sık radikal İslamcı sorunuyla gündeme geliyor. Brüksel ve Paris'teki terör saldırılarını düzenleyenler de Molenbeek'ten geliyordu. Ancak semt sakinleri bu algıyı değiştirmek istiyor. Genç göçmenleri topluma kazandırma çalışmaları yapılsa da tehlike tamamen ortadan kalmış gibi görünmüyor.
TRvision kanalımıza abone olun: trvision.net/nameof-deutschewelleturkish

Herunterladen

görünümler
24,512

YORUMLAR

 • ozman hirisyancı radikalleri napcaz yeni zenlandaki olay resmen budur hiristiyancı radikalizim

  Ottoman Empire Great Hun EmpireOttoman Empire Great Hun Empire24 gün önce
  • Hristiyancı radikal hareket bu kadar güçlü değil ve Siyasal İslam yok edilirse Hristiyan radikalizmi otomatik bitecek

   Alperen EAlperen E22 gün önce
 • Avrupa bu kafayla devam ederek kendi sonunu hazırlıyor. Gerizekalılar.

  Poyraz TÜRKPoyraz TÜRK26 gün önce
 • Bu asimile etme konusunda Ruslar gerçekten çok iyi ve bayağı bir acimasizlar güçlü devlet olmak bunu gerektirir

  Ramiz DayıRamiz Dayı26 gün önce
 • Radikal hristiyanların yaptığı olaylar ne peki ? Terörizm degil mi ? Bugün ortadoğudaki olanlar amerikanın israilin avrupanın terörizmi , radikalliği değil mi ?

  azmi şahinazmi şahin27 gün önce
 • Adamların ülkelerini bombalarlar sonra terörist derler ve burada da arapları suçlayan bir sürü orspu çocuğu. Yavşaklar milyonlarca müslüman öldü sesiniz çıkmadı iki saldırı olunca müslümanları kötüleyin. Allah belanızı versin.

  MamiAyazmaMamiAyazma27 gün önce
 • Muhteşem yönetilen şeriat ulkeleri dururken, neden avrupa gibi adaletsiz, baskıcı ülkelerde yaşıyosunuz. Gidin şeriatı yaşayın doya doya.

  akın emre arslanakın emre arslan27 gün önce
 • İyi oluyor bu avrupa ülkelerine az sömürmedi belçika afrikayı şimdi görsünler umarım toptan batarlar omurgasızlar

  çizimtrakçizimtrak28 gün önce
 • dilerim birgün bütün dünya da barış olsun

  Bir zamanlar DünyadaykenBir zamanlar Dünyadayken29 gün önce
 • Aq bizde 5 milyon tane var birazını yollayalım Viyana'nın öcünü almış oluruz

  GenieGenie29 gün önce
 • kardeşim bu radikal islamcılardan vallahi billahi tillahi bıktık yahu, s.gidin o zaman bi ada da yaşayın arkadaş, gittiğiniz her ülkede neden huzursuzluk yaratıyorsunuz

  murat ikizmurat ikiz29 gün önce
 • Selamun Aleyküm Yorum yazanlar gerçekten çok ikiyüzlü ve bağnaz. Avrupa, dedelerinin yaptığı zulmün cezasını çekiyor. 17.yüzyıldan 20.yüzyılın ortalarına kadar Avrupalı devletlerin yapmadığı zulüm kalmadı müslüman ve budist ülkelerde. O ülkeleri sömürüp insanlarının bir kısmını öldürdüler. Kalanına zulüm edip köleleştirdiler. İngiltere, Çin'i sömürmek için halkını eroinman yapmadı mı? Kıbrıs'ta Türk katliamı yaptı adayı alırken. Fransa desen Cezayir ve Tunus'ta onlarca yıl soykırıma varan rezillikler yaptı. Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri de aynı. Birinci ve İkinci Dünya savaşlarında tüm dünyayı kana buladılar. Hammadde, enerji ve kıymetli madenlere ulaşmak için Asya ülkeleri, müslüman ülkeler ve budistleri asırlarca perişan ettiler. Yemedikleri halt kalmadı. Şu anda gelinen noktada ülkeleri son sürat değişiyor. Bir zamanlar dedelerinin öldürdüğü adamların torunları kendi ülkelerinde çoğunluk haline gelirken, kendileri gittikçe azınlığa düşüyor. Herkes hak ettiğini yaşar. Tarlaya ne ekersen onu biçersin. Bu iş böyledir. Selam ve Dua ile

  UTEYBEUTEYBE29 gün önce
  • Biz de yaptık çiçek mi attık Balkanları fethederken.Sorun dinin ilkel bir din olmasında.Avrupalılar zekidir bunun üstesinden gelirler de onlar bunu yapinca şimdi siz hakettiler derken sonra İslamofobi diye aglarsiniz eminim.

   GenieGenie29 gün önce
 • Yedigi ekmege ihanet edenler bunlar.Bir zamanlar o mahallede oturdum camiden cikar esrar sararlar cevreye hic duyarli degiller isleri gucleri cocuk yapmak acliklarina bakmadan.

  Kuzey CekicKuzey Cekic29 gün önce
 • Aç gölü avrupa Ortadoğuyu işgalci israil için petroller için sömür silah satmak için birbirine girdir. Sonra göçmenlere laf et. Ha birde sayın demokratikler Islamcılara ağzına ne gelirse rahat rahat söyliyeceksin, onlardan bir tepki geldiğinde köpüreceksin sonrada medeniyetler seviyesinden bahsedeceksin. Siz cehaletin kendisisiniz...!

  Aslı KılıçelliAslı Kılıçelli29 gün önce
 • Benim canım köylü kurnazlarım işini bilir, giderler ilk iş ülkenin sosyal hizmet açıklarını öğrenirler Şu tipik 'köylü kurnazı' lafını "tatlı su kurnazı" na çevirdi ya şehirde yasayanlar ona da ayrı takığım.

  Andro MedaAndro Meda29 gün önce
 • Beni almayın bunları alın müstehak size mk 😑

  Eren KutlukEren KutlukAylar önce
 • Avrupa'nın en büyük sorunu bunları ve pkklilari insan yerine koyması

  Furkan UnalFurkan UnalAylar önce
 • Ya bu "dinci" tipler bilerek orada radikalleştiriliyorlar. Bunlar terör örgütlerinin omurgasını oluşturuyor ve bu sayede avrupa ülkeleri istihbarat sağlıyor hatta kimi zaman bu gurupları yönlendirebiliyorlar. Kılıçla yaşayan kılıçla ölür. Bunları orada tutup bundan fayda sağlamanın da böyle bir karşılığı var elbet.

  Saint JosephSaint JosephAylar önce
 • Şu müslümalları sikin bitsinler amk Avrupası! Kibarlığınız mı tuttu olay cihatçılara gelince.

  Nan YingNan YingAylar önce
 • trvision.net/detail/video-6O9aHJWzADA.html herkes izlesin

  Mustafa YılmazMustafa YılmazAylar önce
 • trvision.net/pass/UCH5FDBJWKaswYapP7NVMUgg

  Mustafa YılmazMustafa YılmazAylar önce
 • Bunlar Türkiye ye gelip diyolar ki Türkiye de şeriat gelsin e o zaman ülkenden ne kaçıyon git orda yaşa

  TuğçeTuğçeAylar önce
 • ulan bu sömürücü avrupa orta doğunun her yerine kaosu götüren kaosu destekleyen bunlar . sonra mülteci söyle böyle diye agliyorlar.

  Emre SutcuEmre SutcuAylar önce
  • Ulan Ortadoğuyu bıraksalar sanki güllük gulistanlık.Amerika çıksın Ortadoğu'dan 3.gun Suudi Arabistan ve İran arasında savaş çıkar. Bu topraklarda bu ilkel din olduğu sürece huzur olmayacak.

   GenieGenie29 gün önce
 • "Dogs of Berlin" ve "Informer" dizilerini izleyin. Bazı önyargılı yaklaşımlar da olsa, böyle durumları güzel yansıttıklarını düşünüyorum. Ayrıca zamanında ülkesini sömüren Avrupalıların ülkelerine yaşamaya giden islamcı Araplara da anlam veremiyorum. Radikal islamcılar kanser gibidir.*

  ai. m.ai. m.Aylar önce
 • Arap ulkelerinden kacarlar kactiklari yerede arap ulkesi kurmaya calisirlar kactin seyi neden yaninda suruklersinki. Avrupali buna tepki gösterince de irkci oluyor sacmaliga bak oralara kacip kendi irkini ideolojisini yayanmi irkci yoksa kendi degerleribi muhafaza edenmi.

  Soner ŞengülSoner ŞengülAylar önce
 • Pis mikrop virusler etekli etekli sozde mescit bozuntusuna giriyorlar islam degil bu arap vebasi muhammedi degil sufyani muaviye yezid dini bunlarin dini muhammed le uzaltan yakindan alakasi yok lanet olasicalar

  Nikos OzturkNikos OzturkAylar önce
 • Sürün bunları ülkenizden aq

  Yahya YapıcıYahya YapıcıAylar önce
 • Avrupa da insan gibi yaşayıp Avrupa ya karşı olmak 😒

  sıkılgan ayısıkılgan ayıAylar önce
 • Amk bak hem mülteci hem OÇ gittikleri her yeri bitirmeye gidiyorlar. Bu mülteci lerin her yerde kökü kazınmalı bunlar insan değil hepsi OÇ.

  ibrahim dündaribrahim dündarAylar önce
 • Arap almanya müsliman almanya 🤣

  İzmir Bucaİzmir BucaAylar önce
 • Ya öyle birşey yok bakın biz Türkiye'de sorunsuz yaşıyoruz. Bir anda batıya gelmenin kültür şokunu yaşıyor bu insanlar sanırım. Bizde de var evlerini yanında getirme durumu. Ama bizde ülke olarak zorlanıyoruz bu kadar göçmenle.

  Onur YucelOnur YucelAylar önce
 • Avrupa Salak hala çok yumuşak davranıyor çoktan kıçlarına Tekmeyi koyması lazımdı Kutsal Topraklara gitsin yaşasın ne işi var Laik Gavur Ülkelerinde...

  Efe CeEfe CeAylar önce
 • İnsanların bilişleri duygularının temelini oluşturuyor, yeni neler öğrenmek için birazcık da olsa "akla" yatkın olması gerek, benlik, bizlik duygularını aşıralayan çifte tarife uygulayan devletler bunun tersinin en büyük nedenidir. Ne yazık ki yorumlarda, görüntülerde göze çarpan beylik lafları da ancak tersi etki yapar. Bir insanın halinden nefret edip, dolaylı yoldan insanlardan nefret edip insanların sizi sevmesini beklemek sonuçsuz kalır. Beklentilerinizin tersi çıkar, Avrupa ve ABD hükümetlerinin desteği ile Işid'in yaratıldığı ortada, sözde zıtlıklarla insanlar birbirine düşman ediliyor, sayrık bireyler toplumun kutuplarına temsilcilermiş gibi gösteriliyor, kendilerinin bu biçimde temsil edilmesinden mutsuzluk duyarak, eli kolu bağlı yaşıyor, belki de gizlilik içinde yaşıyor, karşı taraf içinse ne yazık ki sıcak duygular adına pek birşey kalmıyor. Çözümsüzlükleri bireye, topluma yüklemek değil, çözümleri bireye, topluma yüklemek çözüm olabilir ancak. Beylik sözleri söylemek işe yaramaz. Aşırılıklar işe yaramaz. Kendi kendine bırakılsa, biraz sabır ve umut çözüm olabilir bence. www.aydinlik.com.tr/abd-nin-isid-e-verdigi-silahlarin-belgesi-ortaya-cikti-dunya-ekim-2018-1

  Mustafa KaragulleMustafa KaragulleAylar önce
 • Avrupa'nın hatası bunları beslemesidir. Hepsini sutlayin.

  alp cengizalp cengizAylar önce
 • 5.08 de "Nereden geldiğim kimseyi ilgilendirmemeli,herkese eşit davranılmalı,tüm sesler işitilmeli,kararları birlikte almalıyız" diyor... Yahu sen ülkenden kaçıp buraya sığınmışsın,adamlar sana bakmış,okutup büyütmüş adam etmiş,sen ne verdin bu ülkeye?...Kaç kuruşluk faydan dokundu? Kalkmış ülkenin sahibi gibi,gerçek Belçika vatandaşı gibi laflar ediyor...Nasıl bir kafa yapısı varsa...

  Doğrucu DavutDoğrucu DavutAylar önce
 • Dünyanın her yerinde radikalleşme eğiliminde olan islamcılar var, Türkiye’de onbinlerce Türk-Kürt kökenli Genç ve orta yaştan kişilerin islamcı radikalleşmenin içinde olduklarını görüyoruz. Türk cihatçıları görüyoruz. Türk devletinin başındaki Erdoğan’ın cihatçılara açık v gizli olarak mühimmat ve militan desteği verdiğini görüyoruz. İslamın tasavvufi bir yönü olduğu gibi Zahiri şeriatçı terör yönüde var. Aileler bu konuda bilinçsiz ve cahiller. Türk cahil aileler Irkçılığı Vatanseverlik, radikal dinciliği ‘dindarlık’ , faşizmi ise ‘Dünyaya karşı ve azınlıklara karşı üstünlük göstergesi’ olarak algılayacak kadar Cahiller..Türk gençlerinden binlercesi İşid, El Nusra, El Kaide ve daha onlarca çeşitli islamcı terör örgütlerine katılım yaptılar. Bunları da bir program yapmanızı tavsiye ederim Sayın DW basın çalışanları.

  Prometheus TyrPrometheus TyrAylar önce
 • arap faslı yollayın bunları cehennemlerine. yoksa sizin ülkeyi cehennem ederler.

  Ahmet BayulgenAhmet BayulgenAylar önce
 • Yahu hiç mi farklı ar*p olmaz Yemenden tut Fas a kadar Fas tan tut Turkiyedeki ar*plara kadar zihin yapıları aynı

  Apti CanApti CanAylar önce
 • Eğitim, master vs için yasal yoldan gitmek isteyen gençlere yirmi ton belge ve para soruyor almamak için kırk takla atıyor ab ülkeleri ama bu çağ dışı tehlikeli kişileri kabul edip onlara yatacak yer veriyor... Yiyin birbirinizi

  Ryan ParkerRyan ParkerAylar önce
 • Yav gitsinler savaşsınlar. Sikişmesinler

  Mehmet ŞengulMehmet ŞengulAylar önce
 • Müslümanlar uyanıyor :)

  mehmet alagözmehmet alagözAylar önce
 • cahil bir insan tek başına topluma zarar veremez ama cahil bir topluluk, bütün toplumu zehirleyebilir.

  Erdem YıldızErdem YıldızAylar önce
 • Göçmen politikalarına bir çözüm bulamazlarsa ya avrupa diye bir kıta yok olacak ya da faşizm patlak verip ortadoğu gibi savaş çıkartacaklar

  ALİ KOÇALİ KOÇAylar önce
 • Bir de burdaki türklerin yorumlarına bak!

  tozyettozyetAylar önce
 • Ayrımcılık ne kadar kötü bir şey.Sinemayı yıllarca küçümsedi bir takım tiyatrocular hatta sinema sanat değil diye bir kavram 90larda yer bulmuştu.Uçurtma Avcısı filminde "pis hazarlı"diye büyük çocukların tecavüzüne uğraması sanatın topluma attığı bir tokattı aslında bunun gibi çok örnek var.Umarım ülkemdeki insanlarda kitle değil birey olabilirler(AKP RH+,CHP RH+,HOCACI ve futbol takımı taraftarları gibi olmaktan özgür iradesi ile vazgeçerek)

  Emrah DEMİRCİEmrah DEMİRCİAylar önce
 • Allah yardımcınız olsun kardeşlerim. kafirlere hadlerini bildirin.

  Tahsin/reis sevdalısıTahsin/reis sevdalısıAylar önce
 • islamcı katiller-ülkücü katiller-pkklı katiller-solcu katiller-fetöcüleri alan avrupa değil mi,oh olsun.

  hakkı karamnlıhakkı karamnlıAylar önce
 • Ya şu islamcılara müsamaha göstermeyin ülkelerine geri gönderin.

  Rojdan Awal AbrandoRojdan Awal AbrandoAylar önce
 • Aynı mahalleden 30 dan fazla kişi iside katılmış ve Fransa da yapılan saldırının sorumlusuda bu mahalleden çıkmış. Tabi ki de tüm herkesi bu olaya mal edemeyiz ama bu şekil de olmamalı. Başkalarını kâfir olarak gören zihniyetin tüm insanlığa zararlı olduğunu düşünüyorum. Avrupa Birliği önlem almalı bence...

  Murat AtlıMurat AtlıAylar önce
 • Kusura bakma da tipine bakınca keko tırrek olduğunu görüyorum.

  Ramazan ÖznarınçRamazan ÖznarınçAylar önce
 • Zamanında ülkeye faslıları almayacaklardı şimdi onlar düşünsün 🙂 biz kıytırık vizeye bile başvururken 500 tane evrak topluyoruz onlarda faslıları içeri buyur etmişler 😑

  Diego MarquezDiego MarquezAylar önce
 • Batının demokrasisinden nefret edip ortadoğudan batıya sığınmak ne biçim bir mastürbasyon bu ?

  jon bohemjon bohemAylar önce
 • pkk yı da incele pkk yı da göster

  salih altunyaldızsalih altunyaldızAylar önce
 • Amk yobazları kendi ülkelerinde yaşamazlar birde avrupaya düşman olurlar

  Tipsiz AdamTipsiz AdamAylar önce
 • Hainler ordusu müslümanlar ekmeklerini yiyin adamların sonra öldürün alın size barış dini.

  Fırat AydogmusFırat AydogmusAylar önce
 • Eğer yaşadığın yerin demokrasisini beğenmiyorsan çek git ordan yada hiç gelme bu iki yüzlülük muslumana yakışmaz hareketler bu radikallerin yaptığı

  Anatolia KartalıAnatolia KartalıAylar önce
 • faşist Avrupa

  tony starktony starkAylar önce
 • Burada oturmuyorum ama Çalışdıgım yer burada ve gerçekten ilk konuşan çocugun dedigi gibi herkes güler ve yardımcı olmak ister tabi her toplum gibi çürük elmalarıda vardır

  Alp ArslanAlp ArslanAylar önce
 • Sicili bozuk olanı, üni mezunu olmayanı almayın amk boşuna oksijen israfı.

  speciaaspeciaaAylar önce
 • Adamlar her türlü imkanı önlerine seriyuo yaptıklarına bak utanmadan bide soyleniyolar

  rıza Almarıza AlmaAylar önce
 • Yıllardır bahsedilen ve olmayan bişey İslam'da huzur

  ALİ ÇAMALİ ÇAMAylar önce
 • Şuan ki refahınızı geçmişte bu insanlardan sömürdüğünüz zenginliklere borçlusunuz. Uğraşın şimdi mk emperyalistleri. Dertsiz hayat yok öyle.

  Abdulkadir MahiroğluAbdulkadir MahiroğluAylar önce
 • Bir Hollandali olarak bu Faslilar burdada çok yaygin ve onlari zerre kadar sevmem. Sirtindan vuran, arkandan konusan ve ahlak yoksunu bir millet. Diger araplardan farklari yok. Hepsi ayni bok. Ayrica çogu Türklerden nefret ediyor.

  Burak SimsekBurak SimsekAylar önce
 • Şimdi müslümanlar hem şikayet edip hem mahsuma yatıp nasilda clhat yapıyorlar, virüs gibiler kontrol edilmezse sürekli nuks ederler

  Mehmet YıldızMehmet YıldızAylar önce
 • Kısmen haklısınız ama AB de de ciddi bir ırkçılık var.

  Selim TırpancıSelim TırpancıAylar önce
 • Orta Doğu’nun b*ka batmasının bir sebebi ABD’ye ülkelerini peşkeş çeken Orta Doğu zenginleri. Hayır fakirleri de düzgün değil ki. Gittikleri yere uyum sağlamak yerine kendi kurallarını istiyorlar. Ama kendi kuralı olan ülkesini savunma zahmetinde bile bulunmuyorlar. Arap işte. Ne anlar? Gaziantep’te yaşanan bir sürü göçmen yüzünden olay var.

  Akif ÇelikAkif ÇelikAylar önce
 • Çok yazık

  Umur COUmur COAylar önce
 • avrupa halkları cidden aptal insanlar, arkadaş sokağında gördüğün bi adam sarıklı yada yarım metre sakallıysa, yada kadınları çarşaf ve burkalıysa yüzde 99.9 seni katletmek isteyen ışid zihniyetinde insanlar ne sikim yemeye ülkende barındırırsın ki onları.

  Mert CENGİZMert CENGİZAylar önce
 • Almayın arkadaş bunları ülkenize, almayında ağlamayında. Ne işi var o tiplerin orda?

  çağrı yücelçağrı yücelAylar önce
 • Bunu hep savunurum avrupa gereğinden fazla medeni bu teröristleri bir gece de paketlemek varken oralarda yuvalanmalarına izin veriyor sen git adamların bütün sosyal imkanlarından faydalan adamların ekmeğini ye sonrada o ülkenin değerlerine karşı hareket et buna sadece avrupa göz yumar

  hotelier hotelierhotelier hotelierAylar önce
 • Taptıkları demokrasi başlarına bela olmuş. Tıpkı tr'nin terörist dediği adamların meclislerine kadar girmesi ama onlara hiçbir şey yapılamaması gibi. Demokrasi böyle bir şey işte. Neyse inşallah demokrasinin zaten son zamanları, yakında Allah'ın yeryüzündeki tüm demokrasileri parçalayıp onu Allah'ın şeriatıyla değiştireceğiz

  evadresevadresAylar önce
 • Burda yorum yapan cahillere sesleniyorum. Radikallesenler sonradan gocenler degil. 1960'da Turkiyeden isci alimi yapildigi gibi Fas'tan da yapildi. Radikallesen gencler de o iscilerin Belcika dogumlu torunlari. Kimsr gidip refaha filan konmadi, yizsuzluk yapip dilenmedi. Oraya gocen isciler en agir sartlarda calisip iyi kotu bir hayat kurdu. Bu sorunun temeli sosyplojik. Devlet bu genclere sahip cikamadi. Sonuc ortada. Ayni sey Turkiyedeki pkk'lilar icin gecerli. Devlet genclere sahip ciksa kurda kusa yem olmazlardi.

  napoleonnapoleonAylar önce
 • Rahat batıyor pezevenklere

  Avi SharonAvi SharonAylar önce
 • Barış ve Hoşgörü dininin mensupları işte ha pardon gerçek İslam bu değildi değil mi?

  Tengri SpiritTengri SpiritAylar önce
 • Kovun şu piçleri geldikleri yere

  mor10 tvmor10 tvAylar önce
 • Avrupa çok büyük bir hata yapıyor ve bunun bedelini belki bu gün değil ama 50 sene sonra çok ağır ödeyecek.

  Recep ÖzaltınRecep ÖzaltınAylar önce
 • ''Batı demokrasisine karşı nefret söylemi'' , batı demokrasisi olmasaydı orada zaten var olamazdınız. Sayesinde Avrupa'da bulunabildiğiniz düşünce ve yönetim sistemiyle sıkıntınız varsa terkedin Avrupa'yı!

  LestyLestyAylar önce
 • Avrupanin yerinde olsam bu muslumanlari sinir disi ederim hak ettikleri bok cukuruna

  KağanKağanAylar önce
 • Berlin´nin ortasina Fetöcülerin House of One dikmesine neden izin verildi bence onu da bir arastirin.Avrupa´nin gevsekliginin sonucu biz cekiyoruz.

  Hamster SnowHamster SnowAylar önce
 • şeriatçıların olduğu yerde huzur, barış ve refah olmaz..

  Oğuz KayaOğuz KayaAylar önce
 • Bu ilkel maymunlar ağızlarından allah kitap düşürmezler ama nerde lüks nerde israf nerde sapıklık hepsi bunlardadır. Yüzyıllardır koskocaman bir ırksın ve yüzyıllardır yaptığın düzgün hiçbir şey yok.

  Ogün YücelOgün YücelAylar önce
 • Amk Türkiye'de olunca insan haklari diyorsunuz, siz de olunca İslamcı lar bastı. Yavsaklar.

  Sfred XSfred XAylar önce
 • Belediye gorevlisinin tipine bak burda asla belediyede calistirmazlar seni haha

  Kamsat GozegelenKamsat GozegelenAylar önce
 • Size de bir 28 subat lazim

  Kamsat GozegelenKamsat GozegelenAylar önce
 • Öncelikle türkleri yollayın o çok sevdikleri vatanlarına amk

  Atını Gıdıklayan KoboyAtını Gıdıklayan KoboyAylar önce
 • Almanyadan bahsediyim suriyelilere ayda 340 euro kisi başı ödüyor ,her sosyal haklari belediye tarafından karşılanıyor en iyi sekilde giyinme sunuluyor .ve şuan benim kaldigim semt de kendilere cok yeni bina yapılıyor 3 odalı 4 odali daireler, inanın cok ama cok rahatlar .ve şuana dek dün radyo dan dinledim suriyelilere şuana dek 27 milyar euro harcanmış almanya da

  Mustafa KalkanMustafa KalkanAylar önce
 • Olivier %100 haklı!

  Nazmiye YagciNazmiye YagciAylar önce
 • Ben bu adamların iyi niyet için Avrupa'ya gittiğini hiç düşünmüyorum bunların tek niyeti Cihad etmek başka insanların hayatlarına karışmak din tüccarlığı yapmak IŞİD eleman yetiştirmek amacı gidiyor bunlar dünyada en etkin 20 terör örgütünün ilk 10 sırası islami cihatçılar... işte Alt tarafı da ayeti kerimeler...... ve sayamadigim bir suru ayet.... Tevbe.5 Diyanet İşleri Meali (Yeni) Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. ( E hani Dinde zorlama yoktu Tabii yersen)... Enfal 39. Diyanet İşleri Meali (Eski) Fitne kalmayıp, yalnız Allah'ın dini kalana kadar onlarla savaşın. Eğer vazgeçerlerse bilsinler ki Allah onların işlediklerini şüphesiz görür. ..

  Ozkan OZOzkan OZAylar önce
 • Lan oğlum insan olan bir düşünsün, hakkını versin. Bu Avrupa nedir ? 1939 dan 1945 e kadar bir birlerine girmişler, 50 milyondan fazla insan ölmüş. Kaç nesil yok olmuş, şehirleri ve altyapıları çökmüş, savaşın psikolojik etkilerini saymıyorum bile AMA adamlar 25 / 30 yılda yeniden ayağa kalkmışlar, üretim, özgürlük, güvenlik ve refahı yeniden sağlamışlar. Üstüne kendi dinleri ile, kültürleri ile uyumlu olmayan adamlara öyle ya da böylekapılarını açmışlar, hak tanımışlar, iş güç, ekmek, sosyal güvence vermişler...Kaçak gelenere bile hakları var diyerek geri göndermemişler....Peki bu müslüman geçinenler ne yapmış ? Onların dinine, kültürüne ve insanına her türlü kötülüğü yapmışlar canlarına bile kastedmişler... Şimdi insan olan bir düşünsün ve kendini Avrupalıların yerine koysun ne hissedersin ne yaparsın?

  aRT bRT cRT dRT RTL sRT tRT RT TVaRT bRT cRT dRT RTL sRT tRT RT TVAylar önce
  • Bravo!

   Eray UnalEray Unal29 gün önce
 • Fas cezayir tunus bunlardan uzak durun dünyanın en arsız milletleri

  shadow of deathshadow of deathAylar önce
  • TR de dahil

   Vasilyiç BazarovVasilyiç BazarovAylar önce
 • Yediği tabağa sıçıyor oruspu çocukları

  CENGİZHANCENGİZHANAylar önce
 • amk çöl fareleri çöllerinden avrupaya rahat yaşmaya gelip avrupanın içine ediyorlar.

  Barış Can YılmazBarış Can YılmazAylar önce
 • Yurt disina cikacak arkadaslar ordaki gurbetcilerden ve ortadogu kokenlilerden uzak durun .Bir Hristiyandan yada Afrika gocmenlerinden yardim isteyin.Cunki onlar daha guvenilirler.Digerlerinin hayatinizi sikme olasiligi cok yuksek..

  Seerella SeerellaSeerella SeerellaAylar önce
 • Gidip ortadoğunun eğitimsiz köylülerini ülkene alırsan tabi radikal islamcılıktan şikayet edersin. Belçikadaki Türklerin de çoğu Emirdağ denen Konya'nın dağ kasabasından. Çoğu daha kadın erkek yanyana düğün yapmaya bile hoş bakmayan yobaz adamlar. Sen bunları alıp da Avrupa'nın ortasına koyarsan ne olmasını bekliyorsun?

  Ali DesideroAli DesideroAylar önce
 • Çok iyi bir çalışma,röportaj olmuş.Terörizme ve şiddete karşı tüm iyi insanlar güç birliği yapmalı bence..

  Yusuf SarıdağYusuf SarıdağAylar önce
 • Gel de Avrupalılar'a kız şimdi... Yok yani yapacak bir şey yok bu insan tarzları günümüz dünyasına uymuyor. Kapatacaksın hepsini bir ülkeye birbirlerini yiyecekler. Sonra beklerler batı demokrasisini.

  Giray ÖzerGiray ÖzerAylar önce
 • Çok güzel olmuş bize turist gizesi vermeyen avrupaya. O acıdığınız insanlar en büyük probleminiz olacak.

  babuşov stalinyanbabuşov stalinyanAylar önce
 • Sonrada Adolf reyiz çıkınca ağlarlar

  Soner MutluerSoner MutluerAylar önce
 • Bi yanda terör örgütlerini finanse eden avrupa bi yanda medeniyet namına hiçbir şey bilmeyen ortadoğu maymunları al birini vur ötekine durumu bizim yapacağımız şey açık Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak tez vakitte bu etnik pisliklerden kurtulmalıyız gelecekte memleketimizin başına bela olacak bu kanı bozuklar.

  Kelaynak KKDKelaynak KKDAylar önce
 • 2014 Ağustos’unda Erasmus Projesi icin Üniversitemizden 23 kişilik bir grupla 10. Saniyede görünen sokakta bir hostelde kalmıştık. Afrikalı Müslüman, Arap ve Türk göçmenlerin çoğunlukta olduğu bir semt burası. Buradaki Türklerin çoğunluğu Afyonlu ve Konyalı. Saadet Partisi Ofisi ve Diyanet Vakfının ofisi vardı semtte. Maalesef videoda anlatılandan daha kötü bir yer burası. Brüksel Avrupa Başkenti diye geçer ama kız arkadaşlarımız bu semtte gece tek başlarına dolaşamamışlardı. Brüksel’in hiçbir yerinde yerde çöp olmamasına rağmen burda her kösede çöp yığınları vardı. Bizdeki semt pazarından bozma çer çöp satılan bir pazarımsı kurulduğunu görmüştük. Günlük yaşamdaki bütün kötü gelenekleri oraya da taşımışlar maalesef.

  Burak DurakBurak DurakAylar önce
  • berlin de çok temiz. ama türk bölgeleri pislikten geçilmiyor.

   sunger bobsunger bobAylar önce
 • Bu tipleri bir kanser hücresine benzetiyorum. Kendi istediği tarzda yaşam sunan ülkesinden kaçıp Avrupa’ya sığınıyor oraya ayak uyduramıyor hatta ülkeye yararı olmuyor daha sonra kaçıp geldiği sistemi yaşadığı Avrupa ülkesinde uygulamaya çalışıyor. Madem şeriat istiyorsun niye şeriatla yaşadığın ülkeden kaçıp özgürce yaşadığın Avrupa’ya sığınıyorsun? Avrupa’ya sığındıktan sonra niye oraya ayak uydurup kendini geliştirip insanlığa yarar sağlamak yerine şeriat diye bağırıp insanların yaşamlarına özgürlüklerine gaspediyorsun? Burada suçun büyüğü Avrupa’da zamanında bunlara kapısını açmayacaktı hiç. Bıraksaydı yaşadıkları bok çukurunda kendi bokları içinde yaşasaydı. Avrupa ülkelerinin yapacağı adımlar belli oraya ayak uyduramayan ve kanser hücresi olanları tespit edip hemen geldikleri yere yollayacak oraya ayak uyduran kendini geliştirenleri insanlığa yararlı olanları ise belirli koşullar oluştuktan sonra orada kalmasına izin verecek. Bunları yapmaz her gelene kapısını açarsa başı çok ağrır ve bu pislikler yüzünden artan suç oranları daha da artmaya başlar.

  hakan akhakan akAylar önce
Avrupa'nın başkentinde radikal İslamcı sorunu - DW Türkçe