Dolarda Yıl Sonu Tahmini (mümkün mü?) - 8 Eylül 2018

YASAL UYARI!
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Murat Raşit Arslanoğlu
İTÜ Mak. Müh. , Doğuş Üni. MBA,
Teknik Analist,
İlgi Alanı : Finansal Piyasalar
twitter : twitter.com/mrarslanoglu
instagram : instagram.com/murat_arslanoglu/
Hepimiz finansal piyasadaki ürünlerin gelecekteki fiyat seviyelerini tahmin etmek isteriz. Gerçeğe en yakın tahmini bulmakta yardımcı olan analiz yöntemlerini bu kanalda bulabilirsiniz.
Murat Raşit Arslanoğlu'nun resmi TRvision hesabı: goo.gl/MpC9Fe

Herunterladen

görünümler
29,516

YORUMLAR

 • Çok doğru bir tespit. Şuan yil sonu ve tahminlerin hiç biri tutmadı. Insanları anlamak çok zor videonun başlığı zaten dolar tahmini mümkün mü şeklinde ama herkes neden tahmin söylemedi diye saldırmış. Zaten bunun mümkün olmadığını açıklıyor adam. Sanırım herkesin umutları doğrultusunda yalanlara ihtiyacı var :)

  onr glyonr gly8 aylar önce
 • Adam usd/try de temel analiz işe yaramıyor ve ben falcı değilim diyor ; siz halen daha yılsonu dolar fiyatı sorup fal açmıyor diye söyleniyorsunuz. Fal için başkasına ihtiyacınız yok siz sallayın bir rakam olsun bitsin. Trendleri doğru tespit edip trend dönüşlerine uyarak para kazanın diyor bunun neresi size anlaşılmaz geliyor ? Bu kadar basit bir şeyi anlayamıyorsanız finansal piyasada bulunmanızın tek izahı maceraperestliktir. Bence kumarhaneyi tercih etmelisiniz.

  ercan çulercan çul11 aylar önce
 • test yorumu

  Ümit UlukayaÜmit Ulukaya11 aylar önce
 • yıl sonu dolar tahmini hakkında en beğendiğim yorum. kesinlikle katılıyorum. sağlam biri tahmin etsede biz de ona göre yatırım yapalım kafası çoğunlukta interaktif bir şekilde takip etmek nedense zor geliyor çoğunluğa tahminde bulunanlara kesinlikle saygı duyuyorum ama tutmayınca yaptıkları yorumlara(bahanelere) daha çok bayılıyorum ekeonominist ve meteroloji aynı paraleldedir bence. meteroloji uzmanı tahmin yapar şu gün şu saatde yağmur var der yağmayıncada beklenmedik bir şekilde atlas okyanusundan gelen sıcak hava dalgası dan dolayı yağmadı der bunun gibi...yapılan tahminler tutabilir yada tutmayabilir. sen yatırımcı olarak şemsiyeni yanından ayırma bu kadar nokta net.

  feritferit11 aylar önce
 • merkez bankası 6,59 diyor. Neden ?

  bzafer1976bzafer197611 aylar önce
 • 11b üye 22b izleme... ilginç

  ilker ipekilker ipekYıl önce
 • Merhaba Murat Bey, doların 7 TL olacağını aylar öncesinden tahmin eden Sosyal medya fenomenlerinden bahsettiniz. Bunların çoğu faiz, kur ve enflasyon birleşimden ortaya çıkan "Kur geçişgenliği" formülüne dayanan hesaba göre bu rakamları telafuz ettiler. Bunun bilimsel bir dayanağı mevcut. Fakat idarenin bugüne görülmemiş şekilde ( Viop'ta ters işlem, döviz mevduatlarına ek vergi vs) müdahaleleri hem teknik hem de temel analiz bakımından bırakın yıl sonunu bir gün sonrasını bile tahmin etmeye imkan bırakmıyor.Bunun için yıl sonu için herhangi bir rakam vermemenizi gayet doğal karşılamak gerekir.

  Ceyhun ÇETİNCeyhun ÇETİNYıl önce
  • Sayın Ceyhun Çetin, maalesef ki bize, temel makro rakamlardan yola çıkarak t+x zaman sonrasını veren, herhangi bir matematiksel model, herhangi bir matematiksel formül YOKTUR.. Elbette bahsettiğiniz Kur Geçişgenliği gibi, bazı temel ekonomik verileri kullanıp bir tahmin yürütmek ya da, benim ilgili 2 videoda paylaştığım üzere, o anki kur değerine bakıp (belki yakın dönem ortalamalarına bakıp) üzerine enflasyonu koyup, yıl sonu kur tahmini yapılabilir (ki hemen hemen böyle yapılıyor zaten) ANCAK bunların da pratikte bir geçerliliği yoktur.. Nitekim olmadığını görüyoruz zaten.. TCMB anketleri bize şunu gösteriyor : Ocak2018 de iken sorulmuş UZMANLARA : "31 Aralık 2018 günü için, kur, kaç olur?" diye.. Verilen cevaplar internet sitesinde var, videoda paylaştım.. Sonra Şubat ta AYNI SORU sorulmuş? hooop rakam değişmiş.. Sonra Martta sorulmuş.. hoppp rakam değişmiş... vesaire vesaire... Ağustos 2018 de sorulduğunda aynı soru, cevap : 5.96 şeklinde.. Aynı soru Eylülde soruldu, cevap 6.59 şeklinde.. Şimdi ola ki dolar yükseldi önümüzdeki günlerde, bu cevapta verilen rakam yükselecek, ola ki dolar düştü önümüzdeki günlerde, bu cevapta verilen rakam düşecek.. Yani dolayısıyla bu rakamların hiç bir anlamı bu çerçevede yok.. Bu da KİMSENİN DE SUÇU DEĞİL.. ÇÜNKÜ BÖYLE BİR FORMÜL YOK.. belirtmeye çalıştığım, vurgulamaya çabaladığım bu.. (diğer konulara girmek istemiyorum.. 7 rakamını telafuz eden kişi de bunu 31Aralık2018 günü için etmişti güyaa.. O zaman şimdi de çıkıp, benim beklediğimden daha erken geldi.. 7'den şimdi satın ve FAİZE geçin böylece yıl sonuna kadar bir faiz geliri elde etmiş olursunuz, demesi gerekmez mi? Öyle ya, 31Aralık2018 kurunu zaten şimdiden biliyor (güya!!!!!!!!) Sonuç olarak, böyle bugünden bize, t+x sonrası günkü kur değerini, temel makro ekonomik verilere dayanarak net veren, bir MATEMATİKSEL modelleme yok maalesefki.. sevgiler..

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • amk malı ozaman neden 13 dakika izletiyorsun video yu sığır herif

  Taner TanerTaner TanerYıl önce
 • Hocam kaç zamandır videolarınızı izliyorum, takipçinizim. Öncelikle ağzınıza, yüreğinize sağlık. Merkez bankası'nın faiz artırmamasını destekliyorum ama faiz artırmadıkça doların yükselişinin önüne geçemeyişinide yadırgıyorum. Ayrıca Arjantin %60 faiz artırmasına rağmen doların yükselişini durduramamış buda görünen bir gerçek anca size ciddi bir sorum var. Gerçekten kafamı bulandırıyor. Ülke olarak bataklığamı sürükleniyoruz ki genel olarak durum onu gösteriyor. Yani hiç umut yokmu 80 milyonluk bir ülke böyle kolay batmamalı değilmi? Herkes her yerde felaket senaryoları sunuyor. Sizin bu konuda görüşünüz nedir.?

  by hepsibiryalanby hepsibiryalanYıl önce
 • kafasinaa goree grafik koymus kafasina gore birseyler vizildiyor ))))

  tengri atatengri ataYıl önce
 • ne dedigiiii bellii degil !!! dusncelerimi soyledigimdeee bozulmayin )) atilla yesilada daha net daha acik bilgi veriyor

  tengri atatengri ataYıl önce
 • Yıl sonu şahsi dolar kuru tahminim 8.25. TL.

  Murat ArkanMurat ArkanYıl önce
  • Hâlâ geçerli mi tahmininiz?

   Aslan KaplanAslan Kaplan9 aylar önce
 • Hocam elinize, emeğinize ve nefesinize sağlık..verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.

  Taner SahinTaner SahinYıl önce
 • hocam ülke risk primleri olan"cds'lerden" garc metoduyla dolar kuru tahminleri yapılabiliyor..araştırmanızı salık veririm.iyi çalışmalar..

  Okan TanoğluOkan TanoğluYıl önce
 • emeğinize sağlık hocam sizi takipteyiz,tebrikler

  Akin LineaAkin LineaYıl önce
 • Hocam size olan saygım bitti tükendi. Allah aşkına hiç mi piyasayı, sanayiyi bilmezssiniz? Gidişatı göremiyor musunuz? Çok laf edip hiç bir şey ortaya çıkaramıyorsunuz malesef.

  Elijah MatthewElijah MatthewYıl önce
 • Konuyu basite indirgeyelim; Çok fazla borcunuz var. Gelirinizle ödenmesi mümkün değil. Bu durumda ne yaparsınız? Varsa evinizi arabanızı, yazlığınızı satarsınız, borcunuzu ödersiniz. Paraya tahvil edebileceğiniz hiç bir şeyiniz yoksa, borç para bulmaya çalışırsınız. Ama bankalar teminat ister, ipotek ister. Yani bankalardan borç alamazsınız. Çevrenizden, akrabalarınızdan alabileceğiniz borç para hiç bir derdinize derman olmaz. Bu durumun bir tek izahı vardır; Siz bitiksiniz, hiç bir ümidiniz yok. Batmışsınız!. Çaresizsiniz.. Bu gün Türkiye'nin durumu budur. Satacak bir şeyiniz yok, her şeyinizi satmışsınız. Hiç bir ülke size güvenmiyor veya teminat istiyorlar ama teminat gösterebileceğiniz hiç bir şey yok!. Fabrikaları satmışsınız, limanları satmışsınız, madenleri satmışsınız. Derelere kadar satmışsınız. Çok kritik pozisyonda ki tesislerinizi satmışsınız.Ürettiğiniz hiç bir şey yok, Samana varıncaya kadar her şeyi ithal ediyorsunuz. Ve bundan sonra ithalatta yapamayacaksınız, Merkez Bankasının kasası tamtakır!. Yapılan havaalanları, köprüler, hastaneler, santraller dolar bazında yükleniciye ipotekli. Üstüne üstlük kendi halkınıza vermediğiniz imkanlarla 5 milyona yakın Suriyeliyi besliyorsunuz!. Lafı uzatmadan şimdi soralım; Bu manzara-i umumiyede Yıl sonunda dolar sizce kaç lira olur?

  kadir inançkadir inançYıl önce
  • Merkez bankasındaki tanıdığın söylediğini söyleyeyim ne kadar doğru bilemem ; 8.50 dedi

   Eksantrik GamingEksantrik GamingYıl önce
  • Tespitleriniz doğru olabilir, katıldığım noktalar var ise de, Finansal Piyasalar bu şekilde işlemiyor.. Bilginize, sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • Bu adam ne dedi şimdi? İşte ülkenin böyle adamların eline düşmesi? Sen bu kafayı nerden buldun sen ya

  Rıza AltunRıza AltunYıl önce
 • Ayıp ya. Sonuna kadar izletiyor sonrada yok diyor. Amacın izlenme oranını arttırmak anlaşılmıştır. Güzel hikaye anlatıyorsun.

  Tolga AteshTolga AteshYıl önce
 • 30 yıllık yatırım danışmanlığı deneyimi olan ve MBA yapmış bir makine mühendisi de youtuberlık yapıyorsa ekonominin nereye gittiği zaten belli demektir. başka analiz isteyen?

  Hakkı GüvenHakkı GüvenYıl önce
 • Hocam, size 2 sorum olacak. Zaman ayirirsaniz sevinirim. 1. Piyasanan fiyatlamasi onceden fiyatlanmis olabilir diyorsunuz. Peki urun fiyatlamasi gecikmiş ertelenmis olabilir mi? Örneğin su an dolarin real değeri 5.7 veya 7.2 olabilir ve bu fiyat geciktiriliyor olabilir mi? 2. Teknik analizin grafik yontemlerine bagli kalarak dis etkenlerden bağımsiz olarak yorumlanacagini bir cok kere belirttiniz. Yanlisim varsa, yanlis yorumluyorsam lutfen belirtiniz. Çünkü merak ediyor ve ogrenmek istiyorum. Temel analizin yorumladığı konular grafige direk olarak etmi etmiyor mu? Evet gecikmis ertelenmis olsa da bir sekilde yansıyor. Ornegin kabine acikladiginda degisimleri belirttiniz. Haberleri gelismeleri hic izlemeden sadece grafik yorumlayarak tahminde bulunmak ne kadar sağlıklıdır?Örneğin real madridin o maçı kazanacağı grafiklerden bellidir ama en kilit oyuncusu kırmızı kart cezalisidir. Bu bilgiyi piyasadan cekmek gerekmiyor mu? Saygilarimla.

  Sebahattin IsikSebahattin IsikYıl önce
  • zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Saygılarımla.

   Sebahattin IsikSebahattin IsikYıl önce
  • Finansal bir ürünün REEL değeri kavramı olduğu iddiasına katılmıyorum.. Borsalar (Kur Piyasası da dahil) İKİNCİL piyasalardır.. İkincil Pazarlarda fiyatlar Talep ve Arz arasında oluşur ve Pazar fiyatı ne ise odur.. Pazarda büyük eller beklenti ve umutları ya da endişe ve korkuları çoğu zaman önceden fiyatlar.. Diğer ikinci sorunuzun cevabı ise DAX Almanya endeksi yorumumda belirttim.. Temel hiç bi ekonomik veri ya da haber akışı bilmeden dahi, Teknik Analiz sayesinde fikir sahibi olmak mümkündür.. Bu temel haber ve gelişmeleri takip etmeyin demek değildir Edilmesinin (bence) çok anlamı yok demektir.. Umarım izah edebiliyorumdur.. Sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • Sevgili hocam, olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum bir miktar da katılıyorum fakat temel analiz ile teknik analiz arasındaki temel farktan kaynaklanan bir sorun bu tahmin etme edilememe durumu. Zaten tahmin yapilacaksa da twitter hesabından aylar once soylediniz. Kararsız kalmak, beklemede kalmak da bir yorumdur.

  Sebahattin IsikSebahattin IsikYıl önce
 • gayet anlaşılır gayet lezzetli anlatım. eleştirileri anlamladıramadım. ağzına, bilgine sağlık murat bey. BAŞARILAR.

  Yildiray ZorluYildiray ZorluYıl önce
  • Çok teşekkür ederim Sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • Sadece TLyi değil bütün EM paralarını ve cds larini takip ediyorum .. Rublede de , Pezoda da , Zarda da .. kur gününe göre atak yedi mi CDSi yükseliyor , hiç korelasyon yok demek yalnış gibi .. gördüğüm durum çok açık .

  Ülker EtiÜlker EtiYıl önce
  • Gözleminize saygı duyarım.. 5yıl boyunca (BEŞ koskocaman yıl) herhangi bir korelasyon olmadığı çok açık.. Bilginize sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • Hocam bir konuda size katılmıyorum: CDS’lerin yüksel oluşu ülkeye giren yatırımcıyı ve dolayısıyla doları azaltıyor. Bu durum doların fiyatını etkiler. Son dönemdeki siyasi/ekonomik başarısızlık yüzünden cds yükseldikçe türkiye’den para çıktı. Doların artmaması imkansız.

  seckin serceseckin serceYıl önce
  • Gözleminiz 9Temmuz sonrasına dayanıyor olmalı çünkü 5yıl (koskocaman BEŞ YIL) boyunca arada bi kolerasyon olmadığı çok açık.. Bilginize sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • ses yetersiz.

  BEYZÂDEBEYZÂDEYıl önce
 • Analizlerinizi beğenerek takip ediyorum ancak 9 Temmuz'da kurdaki hareketliliğin sebebini açıklarken kabinedeki Hazine ve Maliye koltuğuna oturtulan zatttan hiç bahsetmeyişinize anlam veremedim. Sağır sultan biliyordu piyasanın nasıl tepki vereceğini.

  Tufan TatTufan TatYıl önce
  • 😀 Ben de o yüzden detay vermedim.. Herkes sanırım kimden bahsedildiğini, Piyasanın Damat beye tepki gösterdiğini biliyordur diye düşünüyorum.. Sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • Kur tahmini isteyen üç ay öncesine gidip TRvision analiz videoları izlesin. Bu dönemi tahmin edebilen kimse yoktu ki... En olumsuz analist bile üç ay önce altılı seviyeleri makul bulmuyordu. cds seviyeleri elbette önemli kim önemsiz diyebilir ? Ama yukarı yönlü fiyatlamalar çoktan yapıldı. Kimse bu fiyatlamalarii kestiremez. Kısa vadeli bir iştir analiz. Hocamız iyi niyetli ve dost bir insan kaybetmeyin kısa vadede beklenti kurun diyor. Karışık bir şey yok. Ben üç seksenden Berri analiz izliyorum elitturk ile birlikte favori kanalım hocamız. İzleyin yakın takipte kalın kaybınız az kârınız çok olsun. Güzel günler...

  havlayankuzuhavlayankuzuYıl önce
  • Teşekkürler Sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • Ses düşük, çözüm lütfen...

  Memet Uğur BALCIMemet Uğur BALCIYıl önce
 • Sanırım 1.bölümde anlattıklarınızı gencler bilmez.1992 94 yıllarında asgari ücret 220 dl.civarındaydı..2001 den sonra 20011 e kadar düzelme biraz yaşandı.Dolar bizim paramız olmasada ticaretimiz dolarla o yüzden bizi etkiliyor.Dolar endeksi 1992 lerde 98 100 civarıydi .Şimdi dolar endeksi yükselmeye başlıyor .Haliyle cari acık bu kadarda fazlayken Devletin ve mrkz bankasının elbetteki buna bir önlem alması gerekir nacizane düşüncem. Maazallah sonunu ön göremıyorum..doların nerde olacagını elbette kimse bilemez..

  helin melisa polathelin melisa polatYıl önce
 • Emeğinize sağlık

  Dursun OrmancıDursun OrmancıYıl önce
  • Sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
 • Bos ama epey ici bos bir video zamanimi caldin.

  Tugi TugiTugi TugiYıl önce
 • Clickbait

  gürhan burak şenaygürhan burak şenayYıl önce
 • Dolar için 7,8 ay önceden 7 tl olacak diyenler bilimsel yaklaşım neticesinde bu sonuclara ulaştıklarını söylüyorlarken,jöleli ve mehterci dangalak ta ekranlarda dolar düşecek diyordu,siz haklı çıkın bizler inşallah yaniliriz ama ben bilimden yanayım, saygılar.

  deep n bluedeep n blueYıl önce
 • Tarih boyunca hep kendinden emin kesin yargılar içeren filozoflar, politikacılar aristokratlar padişahların sözlerine hep kulak verilmiş, onların yolundan gitmiş insanlar, taaki geçtiğimiz yüzyıllarda bir filozof konuşmasına şöyle başlamış. "Emin değilim ama ...." Emin değilim deyince kimse bu filozofa kulak asmamış ve ismini bilen yok günümüzde. Çünkü insanların beklediği hep cevap olmuş. Ama bana sorarsanız asıl olan emin olmamak. Bu konuda sizi takdir ederim. Bu piyasada dürüst insan bulmak çok zor. Sizi memnuniyetle takip ediyorum ve fikirlerinize değer veriyorum. Emeğiniz için teşekkürler.

  serhat magnetoserhat magnetoYıl önce
 • Türkiye’nin ekonomisi gündeme bağlı her an her gün değişiyor kur yani ilerisi görmek mantıklı değil

  TEKNİK ANALİZTEKNİK ANALİZYıl önce
 • Tahmin edebilmek için TCMB nın politikasını bikmek gerekir bence.. bir politikası bile olduğundan şüpheliyim TA ya göre düzeltme sürecine girildiği görünüyor ama ne kadar sürer ? Nereye kadar geri çekilir ? Kim bilir?😊

  Gürsel TunçGürsel TunçYıl önce
 • Serdar pandomisou bey size katılmıyorum bence 13Dk da TCMB nin beklenti anketlerinin gerçeği yansıtmadığını ve bunun nedenlerini, temel analiz yöntemi ile ileri zaman tahminlerinin yapılamayacağını, doğru sonuç vermeyeceğini. Bunun yerine kısa vadeli teknik analizleri takip etmenin daha sağlıklı olduğu tavsiyesini verdi. 13Dk da milyon dolar kazanmıyorsanız zaman kaybetmiş olmazsınız merak etmeyin bence takipte kalın ;)

  Fikri inalFikri inalYıl önce
 • Tamamen zaman kaybi

  Ata TörünAta TörünYıl önce
 • Ağzına sağlık teşekkürler abi

  Yasin ZehirlioğluYasin ZehirlioğluYıl önce
 • Ey vatandaş! Doların durumunu burdan Ankara'ya giden bir araca benzeterek örnek veriyorsun da, eğer sen aracın şoförünü tanıyorsan, araçta kimler olduğunu biliyorsan, aracın şoförüyle yolcularının sağlık durumlarını biliyorsan, aracın sağlamlığını, yolun durumunu biliyorsan,vb. aracın Ankara'ya varıp varmayacağını, ne zaman varacağını bilirsin. Doların yükselmesine sebep olan etmenleri, etkileri ve de doların inmesini sağlayan etmenleri, etkileri araştırıp öğrenmişsen, bu dolar belasına ne olacağını, az çok öngörebilirsin. ABD ve yandaşlarına göre ABD dolarının yükselmesi iyidir ki; ne imkanları varsa o şekilde doların nüfuz saltanatını daha da büyütmeye çalışırlar. İmkanları sağlam ise başarıları bir müddet daha devam eder; değilse, her zâlim fâni gibi kısa zamanda yok olur gider. Bana ne kadar imkan verirsen sana o imkan nisbetinde ihtişamlı bir bina yaparım ve bu bina dam ihtişamı nisbetince rağbet görür. Fakat; bana getirdiğin imkanları kötü yollarla(zulüm; zorbalık, hilekarlık,vb. yöntemlerle) elde etmişsen, düşmanların birgün ansızın gelip o binayı yerle bir edebilirler. Bu arada belirteyim ki; ben de İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) İnşaat Mühendisi'yim.

  ABH ا ب هABH ا ب هYıl önce
 • Hocam merhaba, konu dışında bir sorum var. Merkez bankası shortladı ne demek ? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

  FX ?FX ?Yıl önce
 • Borsa teknik analizi de günlük video olarak yayınlarsanız daha verimli takibi yüksek bir program olur teşekkürler 👍👍👍

  Alby 2811Alby 2811Yıl önce
 • İzledim ve yeni birşeyler öğrendim. İzlemekten de keyif aldım. Biraz birşeyler öğrenelim de tahminleri kendimiz yapalım. Şu paylaşımı da eleştirenleri hiç anlamıyorum.

  MrTuniyMrTuniyYıl önce
 • Gereksiz bir video olmuş 13 dakikami çalmadan yorumlara iyiki bakmalısın...o 2 isimden biri elitturk

  Maysa BulutMaysa BulutYıl önce
 • Çok teşekkür ederim hocam

  zülkarneyn YILDIRIMzülkarneyn YILDIRIMYıl önce
 • Slm hocam çok tşk. Ben bir yılsonu dolar tahmininde bulunmak isterim izninizle. Bizim abd uşakları eğer abd nin dediklerini eskisi gibi yapmaya devam ederse dolar 7.50 tl. Eğer memleket yararına isler yaparlarsa bu kadar borç ve batmış özel sektörüde düşünürsek dolar 9.50 tl. Unutmayalım kral çıplak ve çook cahil. Saygılar..

  Gazi DoganGazi DoganYıl önce
 • hocam emeğine sağlık gayet net anlatıyorsunuz teknik olarak benim şimdi anladığım son yüksek atağın normal şartlarda geri çekilmesini beklemek olduğudur.

  Tunay ErgülTunay ErgülYıl önce
 • 2017 yil ortalamasi usd/tl 3.65 enflasyon 11.92 2018 yil sonu enflasyon beklentisi >20 20/11.92 = 1.67 20 x 1.67 = 33.40 3.65 x 1.334 = 4.86 ( 2018 YIL ORTALAMASI USD/ TRY ) kabaca muhendis hesabim

  Mahmut BasegmezMahmut BasegmezYıl önce
  • @Murat 2018 yil ortalamasi hesabi yaptim kabaca 4.85 buldum , su an ortalama 4.45 2018 bitsin diplomayi ben sana gosterecem

   Mahmut BasegmezMahmut BasegmezYıl önce
  • O diplomayı hangi ünivesite verdi sana ülkenin eğitim durumu ortada yazık valla.

   MuratMuratYıl önce
 • Hala temel analiz soruları soruyonuz. Yok su kadar borc var yok fed faiz artıracak yok cdc arttı yok bılmem ne. Adamı gotunuzlemı dınlıyonuz. Adam bunun temel analızle hatta uzun vadede teknık analızle bıle bılınemeyecıgını soyluyo tahmın yapanların tamamının yanıldıgını soyluyo bunun ıcın teknık yakın takıpte kalmak gerekır dıyor. Bır benmi anladın. Hocam agzınıza saglık. Lutfen bos agızların laflarını dıkkate almayın sayenızde ogrenıyoruz

  mmetmmetYıl önce
 • Hocam USDCAST isimli bir site var doların 10 dakika sonrasını kuruşu kuruşuna tahmin ediyor nasıl yapıyorlar bunu?

  Mehmet AksakalMehmet AksakalYıl önce
  • Bu siteye üyeliğiniz var mı

   çebi çebiçebi çebiYıl önce
 • Emeğinize sağlık üstad. Birçok kişi hap gibi bilgi istiyor. Yok öyle bir dünya.. İnsanların öğrenme çabası olması lazım... Temel teknik ne eksiği varsa..

  tuncay akarcaytuncay akarcayYıl önce
 • Kızmayın diyorsun ama, kızıyorum...

  Erman SuravErman SuravYıl önce
 • Pazartesi video bekliyoruz

  Eren TereEren TereYıl önce
 • Tırı vırı

  Ali KüçükAli KüçükYıl önce
 • BEN FİYAT KESTİREMEKLE BİRLİKTE DOLARDA YÜKSELİŞ EĞİLİMİNİN DEVAM EDECEĞİENİ DÜŞÜNÜYORUM...YORUMLARINIZI BEĞENİYORUM... İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

  Yıldırım ÖztürkYıldırım ÖztürkYıl önce
 • PEKİ MURAT BEY TÜRKİYENİN DOLAR İHTİYACI BİTTİ Mİ. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE 300 MİLYARA DOLARA YAKLAŞAN KAMU VE ÖZEL BORÇ ÖDEMESİ VAR.... AMERİKA DOLARI GERİ TOPLUYOR.... HALİHAZIRDA DOLAR FİYATI BU SEVİYEDEYKEN TALEP HADDİNDEN FAZLA İKEN NASIL KUR SABİT KALABİLİR...... TŞK.

  Yıldırım ÖztürkYıldırım ÖztürkYıl önce
  • 2013 de bilmiştiniz kurların buraya geleceğini.. şimdi de bir tahmininiz var mutlaka ama doları yukarılarda tahmin edenlerin hain ilan edildiği bu günlerde tahmin veremeyişinizi de anlayışla karşılıyorum..

   melih erturkmelih erturkYıl önce
  • Kurun sabit kalması ile ilgili, hiç bir söylemim yok.. Türkiyenin dolar ihtiyacı tabiki bitmedi.. FED'in faiz artırımları tabiki devam edebilir ve bu durumda, Türkiye gereken adımları atmadıkça, sıcak para kaçışı sürebilir.. Bunlar zaten hemen hemen herkesin bildiği gerçekler, ve bu endişeler ile kur yükseldi zaten... Bunlar bi tarafa, tüm bunların videoda anlattığım gerçekleri değiştirmediği açıktır.. Bugünden bir yıl sonrası tahmin edecek bir temel analiz yöntemi yoktur.. sevgiler

   Tahminden Gerçeğe MRATahminden Gerçeğe MRAYıl önce
  • Evet Murat hocam, Yildirim ÖZTÜRK çok nesnel bir sorundan bahsediyor. Sizden bu sorunla ilgili bi yorum analiz alabilirmiyiz?

   yaşar sarıoğluyaşar sarıoğluYıl önce
 • Ne şiş yansın ne kabap yorumu

  Yusuf AkıYusuf AkıYıl önce
 • Hocam çok fazla laf kalabalığı yaporsunuz. Cümleleriniz çok yuvarlak. O eleştirdiğiniz insanın tahminleri çoğu zaman tutuyor.

  Yavuz ÇiçekYavuz ÇiçekYıl önce
 • Fenemon lar eksik degil

  Nuh SelNuh SelYıl önce
 • Doların yıl sonu tahmininin (daha önceki videolarınızdan )mümkün olmayacağını anladım ..Sebebini de bu videodan öğrenmiş oldum..Destek ve direnç noktalarını takip etmemiz önemli anladığım kadarıyla..teşekkürler

  Belgin CeBelgin CeYıl önce
  • Tahmin yapmak benim haddime değil..Kaldı ki dolar 7 tl üzerine çıkacak diyen finansal kanallarda ne duruma düştükleri ortada..Bu durumda destek ve direnç noktalarının kırılıp kırılmamasını takip etmek en mantıklısı olacağı düşüncesindeyim..

   Belgin CeBelgin CeYıl önce
  • Teşekkürler yinede ben tahm.ininizi merak ettim ilgileniyorsaniz

   Tugay AkgöllüTugay AkgöllüYıl önce
  • Maksadım sadece öğrenmek..Öğretmek olsaydı kanal açardım tugay by..

   Belgin CeBelgin CeYıl önce
  • Bizede söyleyin belgin hnm

   Tugay AkgöllüTugay AkgöllüYıl önce
 • Sosyal medyada en mantıklı ve gerçekçi analiz ve değerlendirmeleri yapan sizsiniz. Teşekkürler

  ALPER YILMAZERALPER YILMAZERYıl önce
 • Dolar kurunu öğrenmek istersen Erol mutercinler i izle

  Umut KYNRUmut KYNRYıl önce
 • Gümüş analizi yapar mısınız? bu konuda büyük bir spekülasyon yapılıyor gibi bankalar tarafından

  emre akdoğanemre akdoğanYıl önce
 • cnbc kanalında amerıcan greed dıye bır belgesel var.Bır fon yonetıcısı yuzlerce yatırımcıdan mılyonlarca dolar topluyor ve sozde bu paraları borsada degerlendırıyor fakat yatırımcılar paralarını alamayınca sıkayette bulunuyorlar.Daha sonra yapılan sorusturmada adamın tek bır hısse senedı almadıgı ortaya cıkıyor.bunun sebebı ıse fon yonetıcı asırı urkek ve tedırgın bır kısılıge sahıpmıs.para kaybetme korkusu yuzzunden hısse senedı veya baska yatırım araclarında al-sat yapamıyormus.kusura bakmayın ama sızde aynı karakterde olabılır mısınız?sonucta dolar ınecek veya cıkacak .bunu bu kadar gızemlı hale getırmenın anlamı yok bence.

  Okan SalmanOkan SalmanYıl önce
 • teşekkürler Hocam sevgiler saygılar iyi pazarler

  Bagdat BagdatBagdat BagdatYıl önce
 • Hocam 7 yı görmemiş bı dolar mı var elbet gorcektır cds dogrudan olmada da kötü gidişin bir puanlamasıdır dolar kurunu herturlu etkiler

  asel akselasel akselYıl önce
 • çok açık ve net anlattın hocam teşekkürler iyi pazarlar

  engin limanlarengin limanlarYıl önce
 • Tarih 9 eylül olmalı ( pek önemli değil ) Sadece belirtmek istedim. Hayırlı sabahlar.

  Şerif ülkerŞerif ülkerYıl önce
  • Pazar günü ise dünyanın her yerinde aynı tarihtir. Yurt dışında olduğunu söylediğini unutmadım. Sadece tarihten dolayı bir olumsuzluğu belirtmek istedim yoksa hak veriyorum biraz karışıklık olabilir. :))

   Şerif ülkerŞerif ülkerYıl önce
 • Teşekkürler hocam

  zafer dikyolzafer dikyolYıl önce
Dolarda Yıl Sonu Tahmini (mümkün mü?) - 8 Eylül 2018