Feyzioğlu: Çevre davasını doğru anlatmamız lazım

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, çevre davasını doğru anlatmak gerektiğini belirterek, "Sabah çevreyle uyanıp, akşam çevreyle yatanlardan farklı olarak bir adım geriden meseleye baktığımızda, çevre davasını doğru anlatamadığımız kanaatindeyim. Çünkü buradaki meseleyi; bu mesele başına gelmemiş olan Anadolu'nun bir başka şehrindeki vatandaşımız, 'Bunlar enerjinin her türlüsüne karşı, mağarada mı yaşamak istiyorlar' diyor" dedi.
Hukuk ve Çevresel Etkiler Açısından Jeotermal Enerji Çalıştayı, Aydın'daki bir otelde yapıldı. TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Efeler Belediye Başkanı Demokrat Partili (DP) Mesut Özakcan, Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Türkiye'nin çeşitli illerinden baro başkanları ve jeotermal santrallerin yoğun olduğu Kızılcaköylüler toplantıya katıldı. Aydın Barosu Başkanı Bozkurt'un açılış konuşmasının ardından konuşan Belediye Başkanı Özakcan, "Çağdaş bir toplum ve çağdaş bir yaşam kentinde en öncelikli sorun, çevrenin korunmasıdır. Avrupa ülkelerinde bir anket yapılmış. Ekonomik gelişme; kalkınma mı, yoksa çevrenin korunması mı diye sormuşlar. Çevrenin korunması, anket sonucunda hep ilk tercih olmuş" dedi.
Demirören Haber Ajansı'nın haber görüntülerini takip etmek için trvision.net/pass/UCxdpqtb0HIOdH7RGyfgmJbA tıklayarak TRvision kanalımıza abone olabilirsiniz.
Demirören Haber Ajansı(DHA) Resmi Web Sitesi
► www.dha.com.tr
Sosyal Medya Adreslerimiz
► facebook.com/dha
► twitter.com/dhainternet
► instagram.com/dha
► trvision.net/nameof-dha
► www.pscp.tv/demirorenhaberajansi
► plus.google.com/+demirorenhaberajansi
► www.linkedin.com/company/demirorenhaberajansi

görünümler
71

YORUMLAR

  • Cem Garipoğlu nun avukatlığını yapan kişi mi bu?

    S. KS. K3 aylar önce
Feyzioğlu: Çevre davasını doğru anlatmamız lazım