Ruşen Çakır yorumluyor: 15 Temmuz'un üç yıllık bilançosu

Herunterladen

görünümler
58,159

YORUMLAR

 • 15 temmuz kontrollü bir darbe girisimi, bunu anlamiyacak ne var?

  Enis DemirEnis DemirAylar önce
 • 15 temmuz is made of akp.

  Şinadi BekiroğluŞinadi BekiroğluAylar önce
 • Sizi biraz daha akli selim diye biliyordum, yanilmisim. Cemaate olan nefretinizi anlamadim. Akil tutulmasi. Ama bir gün muhakkak gercekleri ögreneceksiniz......

  Akkeme AkkemeAkkeme AkkemeAylar önce
 • Sürekli ''Türkiyenin ömründen çalındı.'' diye bir cümle kuruyorsunuz. Türkiye Cumhuriyetinin belirli bir ömrü olduğunu ve bu ömrün biteceğini mi düşünüyorsunuz?

  Yasin SenlikYasin SenlikAylar önce
 • Bu basbaya fetö akp ortak projesi

  zbarraowzbarraowAylar önce
 • fetöcü çuvalına atılan fetöcü kumpasına maruz kalan ankesör belasını üstünden sıyırmaya çalışan Atatürkçü Kuvvacı askerler...15 temmuz sonrası yaşanan mağduriyetlerden

  Oğuzhan Ç.Oğuzhan Ç.Aylar önce
 • Bir AKP seçmeni olarak, 15 Temmuz sonrası başlatılan operasyonların büyük bölümünü YANLIŞ buluyorum. Panik ve korku ile verilen kararlar anlaşılabilir ama yapılması gereken bu değildir ve bunlar sağlam kararlar değildir. FETÖ bir terör örgütü olabilir, ama terörle böyle hukuk dışına çıkılarak mücadele edilmez. Bir zamanlar merkez sağ partilerin yaptığı hatayı tekrarlayarak AKP de ipleri tamamen MHP'nin eline bırakmış durumda. İdeolojik söylem, siyasi ve bürokratik doktrin AKP'nin bulunduğu yere gelmesini sağlayan prensiplerin tamamını ezip geçiyor. Hizmet ve liyakat anlayışı yerle bir oldu. "Vatanseverlik" her türlü cürüm ve hukuk dışılık için meşrulaştırıcı bir bahaneye dönüştü. Yapılan hatalardan ders alan, hızlı karar veren, somut sonuçları objektif şekilde kontrol eden, ve kararlarını gözden geçirip düzelten alışılageldik AKP aklı ortadan kalktı, geriye kör, hantal, nobran bir tepkisel milliyetçilik kaldı. MHP ile bağları koparmadıkça, AKP kendine gelemeyecektir. MHP'ye olan ihtiyaç, devlet ve bürokrasi kadrolarından siyasi iktidara, ve milli iradeye yönelen devirmeci hareketlerden korunmaktı. Geçmişte bunun için cemaate bel bağlandı. Cemaat bu durumu gizli kapaklı, silahlı külahlı bir güce tevdi ederek suiistimal edince ipler koparıldı. Bugün aynı durum MHP kadroları ile yaşanıyor. SORUMLULUK İKTİDARA DÜŞÜYOR ÇÜNKÜ TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİNİN ÜLKENİN ORTAK MENFAATİ İÇİN KENDİLİĞİNDEN GÜVENİLİR ŞEKİLDE ORGANİZE OLMA YETENEĞİ YOK. AKP HALA HALKTAN OY ALABİLİYORKEN, SÜRATLE KÜSKÜNLERİNİ BİR ARAYA GETİRMELİ, UYUM İÇİNDE ÇALIŞABİLEN KENDİ KADROLARINI OLUŞTURUP BÜROKRASİNİN BASKISINI YİNE HALK İRADESİYLE GÖĞÜSLEYEBİLİR HALE GELEBİLMELİDİR. HER KESİMDE ÜLKENİN SOMUT MENFAATİNİ KENDİ MAHALLESİNİN ÖZNEL GÖRÜŞÜNÜN ÖNÜNE KOYAN İNSANLAR VAR. BU İNSANLARI BİR ARAYA GETİRMEK LAZIM. YAPILMASI GEREKEN ARTIK ALKIŞLI SLOGANLI YUHALAMALI MİTİNG VE TOPLANTILAR DEĞİL. TÜRKİYE'YE KATKISI OLABİLECEK UZMANLIK SAHİBİ HER İSİM GENİŞ KATILIM PLATFORMLARINDA GÖRÜŞLERİNİ ÖZGÜRCE İFADE ETMEYE ÇAĞRILMALIDIR. GERÇEK SORUNLARIMIZ İÇİN, EKONOMİDEN TERÖRE, HUKUK REFORMUNDAN EĞİTİME, SAĞLIKTAN ÇEVREYE, DEPREMDEN TRAFİĞE, ANAYASADAN BAŞKANLIK SİSTEMİNE KADAR ULUSAL VE ULUSLARARASI DÜZEYDE SEMPOZYUMLAR, SEMİNERLER DÜZENLENMELİ, KARAR VERİCİLER, GÜVENİLİR VERİLER IŞIĞINDA HAZIRLIKLARINI YAPIP ANALİZLERİNİ VE ÖNERİLERİNİ ORTAYA KOYACAK UZMANLIKLA İŞBİRLİĞİ YAPMALI, MEDYA KULLANILARAK DÜNYA ÇAPINDA GENİŞ TANITIM AKİTİVİTELERİYLE BU FAALİYETLER DUYURULMALIDIR. VARILAN SONUÇLARIN POLİTİK İRADEYİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRECEK BİÇİMDE SİSTEME NASIL ENTEGRE EDİLECEĞİNİN DE PLANLAMASI ÖNCEDEN YAPILMALI KAĞIT ÜZERİNE KALMAMALIDIR. BU SİSTEM BÜROKRATİK KLANLARIN İDEOLOJİ ÜZERİNDEKİ HAKİMİYETİNE VE SAHTE BİLGELİKLERE GEREK BIRAKMADAN, DEMOKRATİK KATILIMLA GENİŞ DESTEK BULACAK POLİTİKALARIN OLUŞTURULMASINA, YAPISAL REFORM PROGRAMLARININ ORTAYA ÇIKMASINA HİZMET EDECEKTİR.

  EMRE KÖSEOĞLUEMRE KÖSEOĞLUAylar önce
 • Çok güzel bir analiz. Ağzınıza, kaleminize sağlık

  GerekliGereksizİslerGerekliGereksizİslerAylar önce
 • Ilkokul mezunu+imam+din istismarlı terör örgütü lideri+ cemaat lideri+ Atatürk düşmanı+CİA ajanı+ Akp, Dsp, anap ve dyp nin bir numaralı adamı imam Fettullah Hoca Efendi.

  Emin OzdilEmin OzdilAylar önce
 • Akahpe iktidardan düşmeden bunların seçmeni kim vatan haini kim kahraman anlamayacak maalesef..Yargı ne zaman bağımsız olur da gerçek vatansever yargıçlar tarafından 15 Temmuz olayı derinlemesine araştırılır o zaman ak koyun kara koyun ortaya çıkar...Akahpe gidene kadar 15 Temmuz şahsen benim için rant çıkar koltuk kavgasında olaya baska bir boyut kazandirmak için birilerinin kurgusudur...Anayasalar hep darbeler sonrası yapılmıştır.16 Nisan 2017 anayasaya değişikliği ve iktidarın tek adam rejimini halka onaylatması için de 2016 da böyle bir kurgu yapılmıştır bence...Artık darbe zihniyetini bitireceğiz diye propaganda yapanlar referandumu kıl payı kazanınca tüm gücü eline geçirip sivil darbe yapmıştır ve hickimseye de hesap vermek zorunda değildir. ..Hayır diye diye kıçımızı yırttık gelin yapmayın bu anayasa resmen tek adam rejimidir demokrasi kılıfı altinda diktatörlüktür dedik ustune vatan haini ilan edildik bir de...Alın size evet sonucu ve rte tek adamlığı...

  İsmi L.Dİsmi L.DAylar önce
  • 😔😔😔😔👏👏👍👍

   kardeşler görgülükardeşler görgülüAylar önce
 • Akepe icindeki Fetö'cüler Recep icin her bakimdan tehdit degilmi ? Hem disa karsi inandiriciligini sifirliyor hemde icte bir tehlike olarak algilaniyor olmali degillermi ? Bu denklemlerde hep acmaz, uyumsuz bir yan var !!

  Game OverGame OverAylar önce
 • iyi yayınlar

  hayrettin gülerhayrettin gülerAylar önce
 • Mitçi mahir kaynak bir televizyon pırogramında şöyle demişti bir eylemin sonucunda kazanan kimse eylemi o yapmıştır .

  Tarik TekdemirTarik TekdemirAylar önce
  • Ufak tefek insanların kocaman laflarının tabiat kanunu muamelesi görmesi çok tuhaf.

   Ahmet GüneşAhmet GüneşAylar önce
  • Öyleyse IBB secimini Imamoglu yeniletti !

   Game OverGame OverAylar önce
 • Alcak herif

  Lil PumpLil PumpAylar önce
 • Soru 1, daha iyi bur ülke olmak için ne yapmak gerekir, Soru 2 Hükümet ülkede birliği sağlamak için gerekeni yaptı, ancak sen ve senin gibiler CHP ve türevleri ,, tiyatro dedi ,kontrollü darbe dedi , Niye birlik beraberliğe yanaşmadınız, Soru 3, olağan üstü halin vatandaşa bir etkisi olmadığı halde sizin niye zirunuza gidiyor, Sen fikrini açıkça ortaya koy, böyle lafı dolandırma, Ne yani ,AK PARTİ YANİ ERDOĞAN GİDİNCE YERİNE KİM GELECEK, FETO DESTEKLİ CHP Mİ , ARZUN BUMU,

  nahit yaznahit yazAylar önce
  • akp darbe soruşturma önergesini neden redediyo.demekki alt yaş kendisinden korkuyor.

   Cagdas SezginCagdas SezginAylar önce
 • Sayın Ruşen Bey! Bu parti (İktidar Partisi) asla halkın nabzını tutamayacak çünkü bu partinin Allah basiretini yok etti. Neden 15 temmuz FETÖ darbesi gerçekten kınanması gereken bir olay. Fakat bu darbeyi bahane ederek binlerce masumu işinden etti. Aileleri perişan etti. üstelik FETÖ ile alakalı olmayan kişileri de "Yaş kuru yanacak" deyip KHK ile cezalandırıldılar.

  Cengizhan KartalCengizhan KartalAylar önce
 • 15 temmuzun hesabı görülmedi ki.

  Hansberg BergHansberg BergAylar önce
 • 15 TEMMUZ = 11 EYLUL

  superturkasuperturkaAylar önce
 • 15 Temmuzda halk, yönetemedikleri devleti sokaktan topladı iyi ki halk var, yoksa daha kötü olacaktı!

  Serhat DoğanSerhat DoğanAylar önce
 • TV kanallarından birinde eskiden Fetönün sözcüsü olarak bilinen bir kişi uzun zamandır tek başına program yapıyor ve bu kimsenin garibine gitmiyor. Acaip değil mi?

  ahmet nihat atbaşahmet nihat atbaşAylar önce
 • Adil Oksuz yanlislikla birakilmis; hadi canim sende. Recep bey darbeyi enistesinden ogrenmis; hadi canim sende. MIT darbeyi 'isthihbar' edememis! hadi canim sende. Butun bu olanlardan sonra, bunlari bahane eden Recep beyin, ulkeyi parmaklarinin ucunda kukla gibi oynatmasini dusunursek, Hoca efendiye ismarlatti diye inanasim geliyor haniyse.

  Kamil AlparslanKamil AlparslanAylar önce
  • Aynen oyle oldu fakat yolun sonu geldi yeni bir hikaye pesinde akp bitti

   seyfettin odabasiseyfettin odabasiAylar önce
 • “15 Temmuz için “Bu bize Allah’ın bir lütfu “ diyerek cumhuriyeti yıkma eylemine geçtiler. Niye araştırılmasını istemiyorlar???

  Ufuk HastoprakUfuk HastoprakAylar önce
 • Kısaca AKP, FETÖ'nün darbesini çaldı. Darbe döneminde uygulanan baskılar darbeye karşı gelenler tarafından aynen uygulandı. Halk için sonuç değişmedi.

  Sixties SeventiesSixties SeventiesAylar önce
 • 19:30 super 👍👍👍👍 Aynen.

  Zulfiya IsmailovaZulfiya IsmailovaAylar önce
 • Ruşen bey teşekkürler 👏👏👏👏

  Şebnem CanŞebnem CanAylar önce
 • 15 TEMMUZ KOMPLO DARBE BAYRAMINIZ KUTLU VE MUTLU OLSUN. Neden darbe MECLİSDE ARAŞTIRILMIYOR? AKP MHP İttifakı neden ENGELLİYOR?

  Kaya KayaogluKaya KayaogluAylar önce
 • ben atatürkçü bir türk evladı olarak fetö karşıtı yım dün den öyleydim bugün de yarın da ..bunun dışında şu tarihten itibaren fetö karşıtıyım diyen soytarılar inanmayın ..dün neysem bugün de oyum.

  zafer toroszafer torosAylar önce
 • TAYYİP KENDİ SONUNU HIZLANDIRIYOR

  Oktay NalbantlarOktay NalbantlarAylar önce
 • AKP NEDEN DARBE SORUŞTURULMASINI ENGELLİYOR.SADECE BİR SORU?????????

  Oktay NalbantlarOktay NalbantlarAylar önce
 • 15 Temmuz'da Darbeci Helikoptere Ateş Açan Kahraman O Anları Anlattı trvision.net/detail/video-aW3quCkuUIE.html

  Xbox TürkiyeXbox TürkiyeAylar önce
 • İltisaklı kelimesini bence yanlış kullanıyorsunuz Ruşen bey. İltisaklı demek, bir yakınının bu örgütle ilişkisi olan kisi demek değil. İltisaklı olunduğu zaman ilgili kişinin bizzat kendisinin yasadışı örgütle ilişkisi söz konusu olur.

  Ahmet CanAhmet CanAylar önce
 • Fettullah gulen gecmiste oven koruyan Seven sayan bakin halen hangi makamlardalar saka gibi gercektenden olan insanimiza oldu o gun yaziklar olsun .. nasil bir ulke .....

  MEHMEDMEHMEDAylar önce
 • 15 temmuzun kimin planı olduğu çok açık aslında. Ve bence Davutoğlu, bu planı kabul etmediği için saf dışı edildi.

  Kitap KurduKitap KurduAylar önce
 • Herkesi eleştirebilirsiniz bu sizin en doğal hakkınız. Ama ''sözde solcusunuz'' Amerika'nın hukuksuzluğuna, emperyalizme ve onun maşası olan pkk-kck terör örgütüne hiç bir eleştirinizin olmaMAsı diğer eleştirilerinizin BİRİLERİNİN amaçlarına ulaşmak için olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Guguk kuşu misali.

  Mehmet CanMehmet CanAylar önce
 • TRvision ilk kez güzel kullanan gazeteci .

  australiancalebaustraliancalebAylar önce
 • Sizin gibi insanlar sürekli PKK-KCK terör örgütünü destekledikçe Türkiye nasıl iyi olabilir ki? PKK-KCK terör örgütünü kınayıp, silah bırakmasını istemek yerine, terörü meşrulaştırmak için hayatınızı veriyorsunuz sonra da TÜRKİYE'nin iyi olmasını bekliyorsunuz bu nasıl bir akıl tutulmasıdır sn. Çakır?

  Mehmet CanMehmet CanAylar önce
 • Çimler ezildi...

  Taner DEMİRAYTaner DEMİRAYAylar önce
 • ''K...'' medyası dediğiniz PKK-KCK terör örgütünün paçavralarıdır. Oralarda terörizm, bölücülük, şiddet vardı. Dünyanın hiçbir ülkesinde terör örgütü paçavralarına izin verilmez anlayın artık ''sözde solcu'' TERÖR SEVİCİLERİ.

  Mehmet CanMehmet CanAylar önce
  • @ismail Minkara Ne oldu terörist deyince zıpladın? Neden üstüne aldın , derin bir yaran var. Zihnin değil bedenin de TERÖRE PKK-KCK TERÖR örgütüne teslim olmuş. En garibi de teröre, teröriste tapanlar, ülkeyi terörize edenler kendilerini FETÖ-DEAŞ terör örgütleriyle akıllarınca aklamaya çalışıyorlar. Yazmayı, yazım kurallarını bilmeyen amip bana okumamı salık veriyor. Hayalini bile kuramadığın okullarda okudum, Tapındığız terörist başının bitiremediği okulu dereceyle bitirdim, tapındığınız insan ve yaşam katilinden daha çok okudum. Bu memleket yobazlardan, dincilerden, terörün HER çeşidinden ve daha da kötüsü kendini üç beş kitap okuyup kendini bir halt sananlardan çok çekti. Teröristi insan yerine koyup cevap yazmak zor zanaat. Aklını ırkçılığa, teröristte, teröre, terörizme emanet etmemesini temenni etmekten başka elden bir şey gelmiyor.

   Mehmet CanMehmet CanAylar önce
  • @Hansberg Berg FETÖ'ye de onlara destek olana da ve PKK-KCK terör örgütüne de onu destekleyenlere de lanet olsun. Beyinsiz olmasan başkasına yazdığım yazıya atlamazsın, galiba PKK-KCK 'lı teröristsin ki ufaktan dokununca zıpladın hemen. Terör örgütüne tapan emperyalizmin maşaları MEMLEKET lafı sizin kanlı dilinize yakışmıyor!

   Mehmet CanMehmet CanAylar önce
  • Mehmet Can- Kes sesini. memlekete koskocamn bir fetö belasını yaşattınız. Hala suçu başka yerde arıyorsun beyinsiz.

   Hansberg BergHansberg BergAylar önce
  • Mehmet Can Asıl Terorist Sen ve Seningibi AHMAK YOBAZ GERİZEKALI MAHLUKLARSINIZ. Bölücü,Sömürgeci,İŞKALCİ, DAHIŞÇI FETOCU Sisiniz. Beynin Varsa Okuman Ve Okuduğunu Anlayacak Beynin VARSA. Nerden Geldiğini Bir Araştır KÖPEKLER Gibi Havlama. KANI BOZUK SÖZDE MÜSLÜMAN. 🦴🦴🦴🦴🦴

   ismail Minkaraismail MinkaraAylar önce
 • Her darbe kötüdür. Başarısız darbe daha kötüdür. En kötüsü de başarısız olacak şekilde planlanan darbedir.

  Selçuk GesoğluSelçuk GesoğluAylar önce
 • PKK ölüsüne şehit diyen , ülkemizin sınırları ile sorunu olan tipleri " kürt hareketi" adı altında makul göstermeye çalışmanızı kabul etmiyorum .

  Hako TembelwebciHako TembelwebciAylar önce
 • Başarısız darbe diye bir şey yoktur. Bütün darbelerin bir sözde amacı, bir de özde amacı vardır. Vasat çoğunluk sözde amaca, elit azınlık ise özde amaca odaklanır.

  Archtaurus GlabalqueArchtaurus GlabalqueAylar önce
  • @Cemile Sener ne darbesi tiyatro! hizmet hareketine karsi uygulanan soykirim. hala akp diliyle konusuyorsunuz adem salaginin havva orospusunun cocuklari

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
  • Yaşa, taşa, başa karikatürünü aklıma getirdiniz :)))

   Ahmet GüneşAhmet GüneşAylar önce
  • Ancak bu kadar özlü ifade edilebilirdi...

   Cemile SenerCemile SenerAylar önce
 • Bakıyorum Ruşen beye açıkça küfür hakaret edenler var. Kendisi dava açsa haklıdır. Eleştiri yapılır. Ama hakaret ve küfür etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hem beğenmiyor hem takip ediyor. Bu da ayri bir kafa😁🤯😁

  Deniz IŞIKDeniz IŞIKAylar önce
 • 19:15

  Marmara KazımMarmara KazımAylar önce
 • ISKENCE INSANLIK SUCUDUR, ISKENCEYE VE GOZALTINDA KAYIPLARA HEMEN SON VERILSIN

  ErtanErtanAylar önce
 • Doğru tespitleriniz olmakla birlikte pkk nın siyasi uzantısını da kucaklayan yorumlarınızı şiddetle kınıyorum. Fetöcü şerefsizleri de iktidarı eleştirme aracı olarak kullanıyorsunuz. Yazıklar olsun.

  Mehmet EVCIMENMehmet EVCIMENAylar önce
  • Mehmet, Kınayınca ne oluyor? Hele ki bir de kınama isi SIDDETLI olunca?.... Bir KINAMA MODASI almis basini gidiyor....Anlamini bilmeye gerek yok...herkes herkesi KINIYOR ya, o yeter.

   Aesthetic ManAesthetic ManAylar önce
 • Ruşen Çakır sizi tebrik ediyorum düzgün kurulmuş cümleler, mantıklı yorumlar , analitik düşünçeniz ve hafızanız etkileyici.

  Ocean MiracleOcean MiracleAylar önce
  • bu karadenizli picin neyini tebrik ediyorsiun

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
 • COK DOGRU TESPITLER

  ErtanErtanAylar önce
 • Ruşen, sen, yorumlarını ilgiyle ve istifadeyle izlediğim fakat çoğu zaman verdiğin masum görüntünün arkasında hangi kimliği gizlediğini tam olarak bilemediğim görevli bir gazeteci olmalısın. Bugün itibarıyla şunu söyleyebilirim ki, sen iyi bir insan değilsin. Muhtemelen geleneksel Türk derin devletinin beslemesi, bugün aşağılık Erdoğan ve AKP söylem ve eylemlerinin zımnî destekçisi iki yüzlü bir yalancı ve alçak bir müfterisin..

  Sami ÜnalSami ÜnalAylar önce
  • Piç fetöcu seni

   alialiAylar önce
  • Sen de ABD derin devletinin fonladığı ve 30 yıl boyunca AKP zihniyetinin desteklediği bir fetulahçı olmalısın. Sen iyi bir insan değilsin; çünkü bütün Siyasal İslamcılar gibi sen de insan değilsin.

   Archtaurus GlabalqueArchtaurus GlabalqueAylar önce
  • "Tam olarak bilemedigim" dedigin anda coktun...haydiii baska kapiya seri katil!!!

   HELIZHELIZHELIZHELIZAylar önce
 • 15 Temmuz 2016 Darbe Girisimi ya da Fetö Kalkismasi adi ne olirsa olsun, Demokrasiye Hukuka Orduya Turk Milletine yapilan en buyuk kotuluklerden biridir. Basta yasamini yitiren vatandaslarimiza annelere babalara cocuklara askerlere bassagligi , gazilere de sifa ve ailelerine sabir diliyorum.😔 Hazirlanan zemin haince olsa da sonrasinda yasananlar Turkiye icin demokrasiden hukuktan adaletten baristan ve milli birlik ve beraberlikten ayrilmamamiz gerektigini cok net gostermistir. Laik demokratik hukuk ve yarginin bagimsiz oldugu bir Turkiye icin herkes, her kurum milletce tym halkimiz partiler elele vermeli ve artik bu ekonomik ve siyasi krizden bir an once kirtulmali Dunya daki yerini belirlemelidir.

  Uysal KediUysal KediAylar önce
 • Sihhatler olsun abi.

  Efe Çağın KaptanEfe Çağın KaptanAylar önce
 • Bu nasıl bir darbedir ki yapandan ziyade yapılanın işine yarıyor? Yapanlar ve yapılanlar bugünden görünen veya gösterilen kişiler olmayabilir mi?

  Marmara KazımMarmara KazımAylar önce
 • Ruşen bey, Mahir Kaynak'ın ifadesiyle " bir darbe kimin işine yarıyorsa o darbeyi onlar yapmıştır". Tayyip satın aldığı Hulusi Akar ile birlikte Hakan Fidan'la planladığı darbe tiyatrosu sayesinde diktatörlük rejimini kurdu. Cemaate sempatisi olan askerler, Gn. Kurmay'ın emir-komuta zinciri içinde yapıldığını zannettikleri darbeye katılarak tuzağa düşürüldüler.

  Akif SağlamAkif SağlamAylar önce
  • Bunlar çocuk değil, kandırılmışlar sa hocaları kandırmıştır.Ben darbenin ilk baştan uydurma , saçma sapan bir darbe senaryosu olduğunu anladım, 650,000 eri olan bir ordu Boğaziçi köprüsünün sadece bir yönünü kapatabilecek kadar aciz olamaz,bu besbelli 5. sınıf deli senaryosu.Esas darbeyi biz 12 eylül 1980 yılında yaşadık,bütün ordu "EMİR KOMUTA ZİNCİRİYLE" gece yarısı ,önce başbakan ve bakanları göz altına alarak,sonra tüm kamu binalarını tutarak,sonra da tüm sokakları askeri araçlarla kapatarak sokağa çıkma yasağı ile darbeye başladı,işte gerçek darbe böyle yapılır ve tüm ordu bunlara uyar.15 temmuz yukarılarda 2 deli tarafından planlanmıştır,olan cemaate inanan garibanlara olmuştur.Burada ki asıl amaç 2 delinin de ölesiye nefret ettiği ATATÜRK CUMHURİYETİNİ yıkmaktı ve maalesef bu plan tuttu.

   Hakan TürkoğluHakan TürkoğluAylar önce
  • @``````peki neden araştırılmiyor bunu soran suçlu siz dalga geçiyor sunuz da aslında kendinizle

   Figen DicleliFigen DicleliAylar önce
  • Peki Tuzağa düştüyseler sana ne? Yüzbinlerce askerlerden başkaları niye tuzağa düşmedi. Devlete İhanetin bir bedeli olmayacakmıydı!?

   ````````````Aylar önce
 • Bunların hepsi istisnasız fetö cüydü ne oldu..................

  hüseyin aslan demirhüseyin aslan demirAylar önce
 • 15 Temmuz'un baş aktörü Erdogan'ın kendisidir!

  Abdullah AlkanAbdullah AlkanAylar önce
 • 27 Mayıs anlı şanlı bir zaferdir. Ihtilaldir Ruşen Bey.

  Kastilyalı IsabellaKastilyalı IsabellaAylar önce
  • @atillaadn hizmet dostlarina hakaret etme! mossad israile yahudilere iftira atma...Serefsiz TUrk milletine turkiye halkina darbe gider. 15 temmuz tiyatrosu degil.

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
  • @Ahmet Güneş Ben pek öyle olduğunu sanmıyorum. 31 martta akp %43 oy aldı. Her yönüyle battigimiz bir ortamda bile bu kadar oy almasinin mantikli bir aciklamasi yok bence

   Kastilyalı IsabellaKastilyalı IsabellaAylar önce
  • @Kastilyalı Isabella Şu anda da benzer durumdayız. Ekonomi aşağı gidiyor. Şeriat isteyenler işbaşında. Ama anayasa bile değişse bu tür değişikliklerin o kadar kolay olmadığı görülmüyor mu? O dönem de ihtilal olmasa adamlar seçimle gidecekti zaten. Ülkeyi batırmışlardı. Ellerinde sadece boş laflar kalmıştı.

   Ahmet GüneşAhmet GüneşAylar önce
  • @Ahmet Güneş Aksine ihtilal olmasa bugün demokratik laik bir ülkede yaşamıyorduk. Ülke yavaş yavaş laiklikten uzaklaşıyor otokratik bir yönetim haline geliyordu. Bu halk isterse şeriat getiririz diyen, muhalefete yasaklar koyan, devlet kanallarini parti kanali olarak kullanan adnan menderes ve tayfasiydi. Siyasal islamin sizi götürcegi son durak diktatör bir şeriat devletidir

   Kastilyalı IsabellaKastilyalı IsabellaAylar önce
  • İhtilal zaten. Devrim değil. Ayrıca kime karşı zafer? Öyle ya da böyle halkın seçtiği adamlar asıldı. 27 Mayıs olmasa bugün demokratik bir ülkede yaşıyor olabilirdik. Devlet yönetmekten anlamayan bir grup üniformalı ülkeyi ele geçirirse hiç bir şey ilerlemiyor. Her asker bir Atatürk değil.

   Ahmet GüneşAhmet GüneşAylar önce
 • Hiç olmazsa bugün adam olsaydın yazık sana nankör

  Beyaz GülBeyaz GülAylar önce
  • @Beyaz Gül O zaman sen bana sunu anlat : Dah Vekil blle degilken tayyip Washington da Beyaz Saay da neden agirlandi ? Proje proje deyip duruyorsunuz, kimin projke oldugu belli. Sadece tarafsiz bir gozle bakmak lazim. Birde biraz da olsa VATANSEVER.

   Birisi MBirisi MAylar önce
  • @Birisi M Anlamamakta inat ediyorsun sen bilirsin anlayamayacağını biliyordum

   Beyaz GülBeyaz GülAylar önce
  • @Beyaz Gül Onur ? Gurur ? FETO ? Ergenekon ? Balyoz ? Savci ? Zirhli mercedes ? allah affetsin ? Say say bitmez...

   Birisi MBirisi MAylar önce
  • @Aesthetic Man Ben aynaya baktığım zaman onurlu gururlu yaptıgının doğru olduğun bilen birini görüyorum

   Beyaz GülBeyaz GülAylar önce
 • ERDOĞAN ne yapsa senin gibi nankörler anlayamaz çeneni yorma

  Beyaz GülBeyaz GülAylar önce
  • @alp ata korkagim evet her gece bir hatunla takiliyorum sense pahalilikla neyse boyle korkaklik iyimis kabul :))

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
  • @alp ata yav heh hehe

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
  • @HGblue desgn sizin gibi korkak fetoculermi vuracak vatan hainleri

   alp ataalp ataAylar önce
  • @alp ata hadi lan ordan irkci kopek katil! SEn benim gibi esmere sarisin mavi gozlu bir herifi ATA diye yutturursan bu olsa olsa fasizim oluir. Serefsiz ATATURK serefsiz sarsisin mavi gozlu ataturk . ben esmerim ve sakalliyim. Esmer ve sakalli halimle bu ulkede olacam beni kabil edeceksiniz esmer tenimle gur saklalirimla. Aksi halde silahimi cekip sizin gibileri vurruurum

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
  • @HGblue desgn faşizmin kırali sizde be

   alp ataalp ataAylar önce
 • Yorumlarınızı sürekli bekleyen sadece kendimin olmadığını öğrenmenin mutluluğu :))

  Berker KavsiBerker KavsiAylar önce
  • @Berker Kavsi i

   Haldun TaşdelenHaldun TaşdelenAylar önce
  • @Berker Kavsi sevmiyorum bu herifi size karsi tepkim yok bu herife karsi var...Islamci ve solcu oldugu icin. Hizmete de f*to dedigi icin. Bir de karadenizli oldugum halde karadenizlileri sevmedigim icin

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
  • @HGblue desgn Olabilir Sayın HGblue desgn sizin görüşünüze saygılıyım.Eleştririlerinisi kendi şahsına hakaret etmeden ulaştırmakta hakkınızdır. Ama hakaretleri kimsenin hak ettığini düşünmüyorum sizinde hak etmediğiniz gibi. Bence toplum olarak buna ihtiyacımız var. Ayrıca adım ve soyadım ve ne oluğumda belli umarım ilerleyen zamanda ülkemizde herkes düşüncelerini hakaret etmeden isimlerini paylasarak paylasabilir iyi aksamlar Sayın HGblue desgb

   Berker KavsiBerker KavsiAylar önce
  • @Berker Kavsi Bu Rusen denen avanak solcuyu takip ediyorsan en az rusen kadar bu hakaretleri hakediyorsun demektir. Rusen denen karadenizli o igrenc karadeniz tipindeki solcu pislikten nefret ediyorum. Igrenc bir tipi var tipik bir karadenizli ve solcu

   HGblue desgnHGblue desgnAylar önce
  • Keske hakaret etmeme erdemini hepimiz gösterebilsek ama o seviye sanirim ne yazin ki sizde yok. Ayrıca belirtmek isterim ki kendimi bir solcu olarak değerlendirmiyorum.

   Berker KavsiBerker KavsiAylar önce
Ruşen Çakır yorumluyor: 15 Temmuz'un üç yıllık bilançosu