No video

Sagopa Kajmer feat. DJ.Funky “C” - Değişebilir Her An Adres // Groovypedia Studio Sessions

Groovypedia TRvision kanalına abone olun // Subscribe here: goo.gl/fh4AeN
Groovypedia;
groovypedia.com/
facebook.com/Groovypedia
twitter.com/groovypedia
soundcloud.com/groovypedia/likes
groovypedia.tumblr.com/
fizy: fizy.in/5bDNv
Producer: Cenk Hasdal // cenk@groovypedia.com
Co-Producer: Burçin Acer // burcin.acer@gmail.com
Mix&Mastering: Özgür Atmaca
Yönetmen: Alihan Çaparlar
Görüntü Yönetmeni: Cumali Aksun
Videographer: Onur Ergüven
Videographer: Salih Durmaz
Videographer: Arda Kraci
Videographer: Kaan Dinc
SAGOPA KAJMER
Web Sitesi: www.melankolia.com.tr/
Twitter : twitter.com/sagopakajmerrap
Instagram : instagram.com/sagopakajmer_resmi/
TRvision: trvision.net/nameof-sagopakajmerrap
Sagopa Kajmer gerçek adı Yunus Özyavuz'dur.Kendisi 1978 doğumlu ve Samsun doğumlu bir sanatçıdır. Babasının adı Mehmet Özyavuz, annesinin adı ise Serpil Özyavuz'dur. Emre Özyavuz adında erkek kardeşi vardır.
Müziğe olan ilgisi nedeniyle ilk Radyo'da djlik yaparak müzik hayatına giriş yapmıştır.Öğrenim hayatı nedeniyle İstanbul'a gelmiştir.İstanbul'da Fars dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır.İstanbul'a gelmesinin ardından 1 yıl geçtikten sonra rap dünyasında bir oluşum diyebileceğimiz Kuvvetmirayı kurmuştur.
1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu"albümünde ilk projesi olan "SİLAHSIZ KUVVET" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu. 2001 yılında ilk albümü SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahım" çıkardı. 2002 yılında ikinci albüm SILAHSIZ KUVVET "İhtiyar Heyeti"çıktı . 2002 "SAGOPA KAJMER"i yarattı.İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı.
Devamı için: facebook.com/pg/Official.Sagopa/about/?ref=page_internal

DJ. Funky "C"
www.djfunkyc.com
Instagram: instagram.com/djfunkycmusic/
Twitter: twitter.com/djfunkycmusic
Facebook: facebook.com/pg/djfunkycmusic
Cem Nadiran also known as DJ FUNKY ‘’C’’ was born in Istanbul Turkey February 9 1971 .Started elementary school in İstanbul and and continued his education in the USA . Moving to NJ with his family he and his 2 brothers Tarkan and Ceyhan were noticed to be very musically inclined . Taking part in most Turkish events at various venues the 3 brothers from NJ could dance sing and host various parties . Taking stage and performing in front of audiences was something that Cem came accustomed to very quick . Taking music lessons was something he was forced to do by his family .Being young and very active , he had his heart set on becoming a soccer player as he was playing for an amateur league team at the time he was in a GT (gifted and talented) program at school for fine arts. With the ability to draw and paint , Funky was also very interested in graffiti . Painting murals on walls and parks Funky was a graffiti artist as well . This is how he actually got his tag name DJ FUNKY ‘’C’’ . Making art work on walls and trains in the TriState area was rough at times . No one put their real name in their pieces , everyone had a tag name so they wouldn’t get caught and Cem chose to use FUNKY ‘’C’’ . Very popular in school because he used to make original clothing and art work for friends . . Learning how to play the piano and the accordion by world champion Italian musician Mario Ballestra , was something he preferred not to do at the time , but now we see that it played a very important role in the becoming of DJ FUNKY ‘’C’’ .
Devamı için: facebook.com/pg/djfunkycmusic/about/?ref=page_internal
BURÇİN ACER
twitter.com/burcinacer
instagram.com/burcinacer/
Power Fm / TV Yayın Sorumlusu & Müzik Direktörü & Radyo/TV Sunucusu
Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans, Kadir Has Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansından mezun oldu. Kariyerine 1995 yılında Number One Fm ve TV'de yayın sorumlusu ve sunucu olarak başladı. 2002 yılında Radio Hot ve Hot TV’nin kurucu ve geliştirici idari yöneticiliğini yaptı. Bu dönemde Türkiye’nin en çok dinlenilen “Alternatif Müzik Radyosu”nu yaratan ekibi kurup, yanı sıra, Dream TV'de de program sunucusu olarak görev aldı. 2004 yılında Power Fm'de başladığı Yayın Sorumluluğu, Müzik Direktörlüğü ve Radyo Programcılığı görevine Power TV'yi de ekleyerek halen devam etmekte, Radyo, TV, Dijital mecralar için yaratıcı programlar ve modeller geliştirmektedir. Türkiye’nin ilk Podcast yayıncılarından olan Burçin Acer aynı zamanda ilk Podcast Festivali’nin düzenleyicileri arasında yer alıyor. Kendisi halen sunuculuk ve yöneticilik görevlerini aktif şekilde sürdürmektedir .
Groovypedia is a worldwide live performance platform and this platform produces videos from all over the world. At the moment, we have producers from 12 different cities who produce exclusive videos for Groovypedia. If you'd like to contribute into this platform as a producer or as a live performer, reach us at: info@groovypedia.com

görünümler
1,588,519

YORUMLAR

 • Rapin ak saçlıları

  İbrahim ABLAYİbrahim ABLAY12 saatler önce
 • 3:49

  SAGOPA KAJMERSAGOPA KAJMER18 saatler önce
 • Şarkıda kayboluyorum ya

  Mösyö IronfootMösyö Ironfoot18 saatler önce
 • ESKİSİ GİBİ HIZLI OLAMASAN BİLE O SES TONUN EFSANE OLARAK MÜZEYE KOYULMALI SEN GERÇEK BİR EFSANESİN

  TRABZONTRABZON23 saatler önce
 • Kalıcı olan iki şey var; biri ölüm, öbürü de Allah E, o kadar. Bunları unutmasam iyi olur Bu savaş, bu savaş sonum olmayacak E, senin de sonun olmayacak.

  mert kcmert kcGün önce
 • Açılın babanız geldi :D

  Emir TETİKLİTOPEmir TETİKLİTOPGün önce
 • Adamin dini inanci hic kimesyi ilgilendirmez, tamam bende onca rapdeki mesajlardan sonra hayal kirikligna ugradim ama saygi duyacaksin, ve önemli olan yaptigi müzik, adam cok iyi sarkilarini dinleyin gecin size ne dini inancindan

  Suat YükselSuat YükselGün önce
 • Beat akıyoooo

  GnG 262GnG 262Gün önce
 • Yıllar geçmiş ama eskimemiş kalite tesadüf değildir.

  Ezat KosifEzat KosifGün önce
 • Şarkıyı söylerken yaptıkları hareketler bi bana mı hoş geliyo

  Emral VergiEmral VergiGün önce
 • 2.45 funky c ❤️

  Mustafa Metin ŞAHİNMustafa Metin ŞAHİNGün önce
 • Ah be nerde şimdi böyle parçalar

  Ömer KartalÖmer KartalGün önce
 • Kral seninle büyüdük, iyiki varsın

  cumali özelcumali özelGün önce
 • Sago bir yandan rap yaparken , diğer yandan bir yeni rap müziği yazıyor.... ve gözler yukarda transa geçiyor...

  Emrah ErogluEmrah ErogluGün önce
 • 1.8k dislike atanlar orası paylaş butonu değil yanlış basmışsıız

  Eren Uçkun TREren Uçkun TRGün önce
 • Funky C dj liği ile tanınır genelde ama aslında çok iyi rap yapar.Tipini görmeden dinleyince sanki Amerikalı nigga zannedersin.Hatta Wu-Tang den Method Man i andırır bana. Daha fazla söylemen gerekir çünkü bu güzel karizmatik sesin daha fazla duyulması lazım usta.Kilo verip fitleşmiş olman güzel tebrik ederim ama yüzün çökmüş sanki hastaymışsın da onun bitkinliği varmış gibi görünüyorsun.Sanki biraz abartmışsın.Birkaç kilo almanda fayda var :)

  Kemal Koray TekinKemal Koray TekinGün önce
 • 23 yaşıma geldim yemin ediyorum başka rap dinliyemiyorum.Niye böyle oldu.İyi mi oldu. Kötü mü oldu bilmiyom.Diğer reis de iyimiş.

  un knownun known2 gün önce
 • Şunu beklerdim: Sagopa Kajmer ft. Ceza

  salih şahinsalih şahin2 gün önce
 • Şu adamı hayatım boyunca dinliyorum ve değişen hiçbirşey yok hala mükemmellll❤️❤️

  Piskopat OyuncuPiskopat Oyuncu3 gün önce
 • bu şarkının aslında 5 yıldır var olduğunu biliyorsunuzdur umarım

  Deniz CanatakDeniz Canatak3 gün önce
  • 5 mi ? 16 yıllık şarkı

   Süleyman MFSüleyman MF2 gün önce
 • Ben dj akmanda kaldım

  Kerem SOYDERKerem SOYDER3 gün önce
 • En azından funky c ile küsmemişsin sago key buda güzel bişey

  nada blokenada bloke3 gün önce
 • Ezhel dinlerken egzoz lastik diyen veletler , şimdi RAP'İN EDEBİYATÇISI'nı izleyin. Don't touch only watch... Funky C'sinin hakkını da vermek lazım. #Sago

  Sedat SökmenSedat Sökmen3 gün önce
 • BEĞENİN SÖZLERİN HEPSİ [Verse 1: DJ Funky C] Yo! It's time to play the fair game Not the fuckin "take the shit away from my man" game "It's time to give it up for what you earn" game "What you get" game, give your game your own name It doesn't have to be the same Patience, effort, hard work and dedication You give it your all, can't get no recognition (damn) When will someone realize and analize Instead of all the people always tryin' to dramatize The situation at hand, every day people livin' it alive A man, his wife, his child only tryin' to survive In a world of pollution, inflation, radiation, population The currupt politician, check out the situation Yo, every man for his own, so go for what you know Yo! What the fuck you lookin' for? If ya ain't found it yet, then don't look no more Just walk out the door Don't come around here no more [Nakarat: Sagopa Kajmer] Değişebilir her an adres Kovala bu rüzgârı Ses bedeninde Yes, iyi bildin Sago herkesi temsil Rap'inde sen kafes Ve gafil Değişebilir her an adres Kovala bu rüzgârı Ses bedeninde Yes, iyi bildin Sago herkesi temsil Rap'inde sen kafes Ve gafil Kastır [Verse 2: Sagopa] Kumar değil kader, firar ederse derbeder Çekip vurur melekler, öyle ter boşandı ki yüzüm yanar yeter Yerle bir kader, serzenişte güller "Artık sevgi yok mu?" der çaresizce kalpler Saki boş kadehler, haydi doldur! Esefle kınamadır Rap'im, fasih, dekolte konuşurum Yolumdur önüme konulan yürürüm (la, la, la, la) Görürüm, söverim, severim Dört mezürde anlatır beni karamsar liriklerim (Rap, Rap) Ben Rap erken orada donabilir iliklerin Ölebilir ümitlerin ve belki kinle bakabilirsin Adıma küfredip beni de defnedebilirsin Orada gerçeğin görüntüsüyle yüzleşemeyecek kadar cebin de olabilirsin Neyse ne Tek bir mikrofon gerekir (tek) Ben söylerim ve sen dinlersin, hicviye nazırı Sago, evi tımarlı hastanede şifayı dağıtır Ve mis kokulu yalanların duş vakti geldi Ama evde sular kesik (yo) Zora düşmüş hayallerimin, kırıldı bacakları Sancıları gözlerim kapattı Yastığım ıslanırken ıslığım çağırdı revanımı Hazan umursamadı yaprakları katletti alayını (alayını) Çöpçü oldu rüzgârım esti geçti göremedin 2003 adet boşa harcanmış senenin 25'lik delikanlısı ben Nacizhane kalem susatan adamın adıdır Sagopa'dır Bu ressam anlatır resimleriyle tek çizikte dünya yaratır Anla! [Bridge: Skit] "Aptalca hayaller peşinde koşmayan bir kalp gösterin, ben de size mutlu bir insan göstereyim." "İnsanların ölümsüzlükten bahsettiğini duydum ama bunu hiç görmedim." [Nakarat: Sagopa Kajmer] Değişebilir her an adres Kovala bu rüzgârı Ses bedeninde Yes, iyi bildin Sago herkesi temsil Rap'inde sen kafes Ve gafil Değişebilir her an adres Kovala bu rüzgârı Ses bedeninde Yes, iyi bildin Sago herkesi temsil Rap'inde sen kafes Ve gafil [Outro: Skit] Kalıcı olan iki şey var; biri ölü, öbürü de Tanrı E, o kadar. Bunları unutmasam iyi olur Bu savaş, bu savaş sonum olmayacak E, senin de sonun olmayacak

  ZıPLaYaN KeRTeNKeLeZıPLaYaN KeRTeNKeLe4 gün önce
 • Esrar sözlerde değil , kafada yaşanır.

  Oguzhan AlaogluOguzhan Alaoglu4 gün önce
 • bağımlılık yaptı usta bırakamıyorum.

  Burgo ZisisBurgo Zisis4 gün önce
 • Kalite kokuyor kaliteeee

  Çağlar AygünÇağlar Aygün4 gün önce
 • Salı günü (23 Nisan) okuldan eve geldiğimde çok yorgundum hemen yatağa attım kendimi Sagopa nın şarkılarını açtım dinliyorum, dinlerken uyuya kalmışım, sonra uyandığımda saat 10 du mutfağa geçtim kendime kahve yaptım bi yandanda aldım telefonu elime İnstagramda dolaşıyorum, dolaşırken "Değişebilir Her An Adres"in 24 Nisan da yayınlanıcağını öğrendim ve kendi kendime "Yarın çok güzel bir gün olucak" dedim. Ve ertesi gün oldu okula çok heyecanlı bir şekilde kalktım, okuldayken büyükannemin ölüm haberini aldım. Onun elinde büyümüştüm çok tuhaf bir his onu hiç tarif etmekle uğraşamam çünkü bilen bilir tarifi yok! Okuldan koşturarak çıktım ve hastaneye gittim. Hastanede artık yapacak hiç birşey kalmadı bizde eve döndük sonra o gün hiç odamdan çıkmadım. Akşam oldu ve telefonuma Groovypedia'dan bildirim geldi hemen tıkladım ve o çok sevdiğim adamın çok sevdiğim şarkısını yeniden dinledim. Ama çok daha farklı anlamlar çıkardım. O gün şunu anladım cidden "değişebilir her an adres."🌹

  Gökhan ÖzbekGökhan Özbek5 gün önce
 • En çokta benim.kizlar sevdi puya😆

  Sagopa Kajmer RedSagopa Kajmer Red5 gün önce
 • Sagopa kajmer yine yapmış güzel yapmış harika

  ÖMER FARUKÖMER FARUK5 gün önce
 • 1.Dinleyiş: Bune be 2. Dinleyiş: eh işte ama güzel deil 3. Dinleyiş:Deişe bilir heran adres kovala bu rüzgarı ses bedeninde

  Mehmet üstündağMehmet üstündağ5 gün önce
 • trvision.net/detail/video-bjf4DEmU0m4.html 2003 den 2019 ve değişmeyen kalite :)

  Bedsigal UATBedsigal UAT5 gün önce
 • 16 yıl sonra bile güzel... sago acilen bpg ayarlarına dön. böylesi daha güzel.

  HIPHOPotamHIPHOPotam6 gün önce
 • Sago yine yapmış diyeceksiniz

  ihsan Çatalihsan Çatal6 gün önce
 • Sago gaaazzzlaaaaa 💜

  Kardelen ÖzerKardelen Özer6 gün önce
 • işte senelerdir yapman gereken bu ÖZLEMİŞİZ KRAL

  gökhan yıldızgökhan yıldız6 gün önce
 • Yıllanmış şarap misali değeri eskidikçe artıyor.

  İsmet Kuvatİsmet Kuvat6 gün önce
 • Rap müzik kralına selam olsun sagopa kajmer sen anlatılmazsın.... Üstad

  Murat KılıçMurat Kılıç6 gün önce
 • Üstadlar öncelikle hepinize selam yaşım 28 ergenliğim sizinle geçti biraz uzun bir yazı olacak umarım okursunuz biraz tavsiye niteliğinde. Sagopa Kajmer rap konusunda bir ekol bir öncü. Müzik bilgisi ve özellikle sesi onu diğerlerinden hep bir adım önde tuttu bunu anlamamak çok zor değil. Yani sadece hızlı rap söylemek değil nakarat kısmındaki okuyuşu onu bir rapçiden ziyade şarkıcı da yapıyor aslında. Çok disiplinli ve lider ruhlu birisin bu disiplin hem iş hayatında hem özel hayatında belli oluyor. Hata çıkar menfaat gördüğün anda kolayca insanlardan soğuyup uzaklaşabiliyorsun. Funky ile canlı yayın sohbetinde şey demiştin -Ben elimden geleni yaptım şu anda onlar para kazanıyorlarsa sayemde oldu diye. Sonuna kadar haklısın ve bence eninde sonunda o gruptan kopacaktın. Tekrar barışmamak için de sebeplerin olduğu aşikar. Sen icraatini yapmaya devam ettikçe onlar seninle uğraşmaya devam etti. O yüzden bugün üstad diyorlar ya.. Neyse geleyim şikayet ettiğim noktaya. Dini inancın veya neye inandığın beni zerre ilgilendirmiyor senden başka kimseyi de ilgilendirmemeli zaten ancak starlife röportajında veya daha öncesinde doğudan uzaklaşacağını bunun liriklerine de etkisi olacağını söylemiştin. Bence çok yanlış. Sagopayı sagopa yapan farsça veya Arapça kelimelerdi o kafiyeler yıllar geçse de unutulmayacak düzeydeydi. Yani bana göre sen kör savaşçısın karikatür komedyasın maskeli balosun 24sün. Yani doğudan uzaklaşmış olabilirsin ama bunu kalemine yansıtma. 2003deki o agresif insan olabilirsin mesela. Bir düşün sadece, önce malum güruha katıldın bu kalemine yansıdı agresif olamadın biraz bozuldun sonra çıktın ben farsça kelimeler kullanmayacağım dedin daha da bozdu. Küfür de kullan farsça da kalemine kural koyma. Sadece özüne dön biz buna hasretiz. Seni seviyoruz hepinize selam üstadlar :)

  Erkan ErarslanErkan Erarslan6 gün önce
 • böyle rap yapıyorlar da biz mi dinlemiyoruz

  LagaLugaLagaLuga6 gün önce
 • Çok güzel olmuş

  arif manchesterarif manchester6 gün önce
 • Beat yakışmamış ama üstadlar olduğu için söz yok

  osman haydarosman haydar7 gün önce
 • Türkçe RAP te tek kral sensin SAGO Diğerleri parklarında oynasın

  BERAT EFE GÜNGÖR ARNAVUTBERAT EFE GÜNGÖR ARNAVUT7 gün önce
  • +Dinu HARLAR yani onlar kendi parklarındaki bebelerle oynuyorlar zaten de seni almadılar mı aralarına yoksa 😎

   BERAT EFE GÜNGÖR ARNAVUTBERAT EFE GÜNGÖR ARNAVUT4 gün önce
  • BERAT EFE GÜNGÖR ARNAVUT seninle mi oynasın parkta

   Dinu HARLARDinu HARLAR6 gün önce
 • Sago key key key

  Mert AtakanMert Atakan7 gün önce
 • Alllllll sana adam gibi adammmmmmmm. (sago)

  Ali SağlamAli Sağlam7 gün önce
 • Fİ RA VUN

  Serhat OğuzSerhat Oğuz7 gün önce
 • Sago 2003 e gönderme güzelmiş 😊 sesin maşallah daha da güzelleşiyor yemin ederim. Ee burdan gelde çık şimdi sarj dayanmıyor be yapma kral 😏

  erdem karakayaerdem karakaya8 gün önce
 • 1m ne amk bu adamin isminin gectigi her yerin en az 100m olmasi lazim

  Emirhan ColakEmirhan Colak8 gün önce
 • Galibayı da yapın lütfen!

  Onur ŞenerOnur Şener8 gün önce
 • Şimdi bir şeyler yazacağım linç eden de olacaktır, bu adam ne yazıyor diyen olanda. Sago bunu okursa amacım ona da şekil şukul yapayım değil baştan yazayım. Kıymetli Sago, Seni ilk 15 yaşında 2004 yılında tanışarak dinledim, silahsız kuvvet albümleri geçmişti o zaman daha böyle youtube'da yoktu, ama o şarkılar beni benden alıyordu.. Misal bir üfle güneşi sönsün söylüyordun, tekrara sarıp 20 kere dinliyordum veya 24 lük açıyordum ve 15 ken beni 24 yaşına hızlıca sarıp düşündürtüyordun ''ne olacağım??'' diye.. Ve şimdi geçen ay 30 oldum. Yani aradan 15 sene geçmiş ve bakıyorum yaptığın rap ve şarkılara eskisi gibi bir heyecan ya da benzeri tad yok..Adını bulamıyorum o kelimenin heyecan/heves her ne ise.. Belki demek istediklerimi yazamasam da çok iyi anlayanlar çıkar.. Benim için 2007'de Sago bitti. Sonra tekrar bir ara dinleyeyim dedim ama Kolera evliliği ve boşanmasının getirdiği olaylar sanıyorum kendisine süper marjinal hareket kararlar almaya itmiş.. Müşerref olunan en ehemmiyetli şey olan İslam'ı reddeiyorum dediği an bir daha bitmiş oldu.. Şu an şarkıyı açtım ama yok aynı tad yok.. Küçükyalı'da askerlik yaparken arkadaşlar yanına gider gelirdi Sago'nun Yunus abi çok güzel adam derdi.. Şimdi de kötü adam diyemem ama eskisi gibi olmadığına kanaatim kesinkes.. Müzikle kendinden geçerken ruhu katıyordun, ama artık o ruhun olmadığını çok iyi görüyorum.. İskeletler diyarında et parçasındaki et parçası var sanki şarkıları söylerken.. Bunu yanlış anlamasın ama sanki o şarkıyı şu anki haline yazmış vesselam.. Her ne olursa olsun bu adam TR RAp'de çıtayı yükselten en baba yiğit olup mücadele etmiştir bunu da inkar eden yalan söyler ve kendini kandırır.. Keşke 2000'lerdeki mic check ve silahsız kuvvet samimiyeti ve tadı devam etseydi.. Ah be Sago..!!

  Turan KhanTuran Khan8 gün önce
 • Canlı performansa bak amk

  Yasin TaytekinYasin Taytekin8 gün önce
 • Türk Hip Hop tarihinde ilk defa gerçekleşen bu show'u misyoner bir amaç doğrultusunda hayata geçirdik. Hip Hop'ın temel 4 elementi olan "Mcing - Break Dance - Djing - Graffiti" performanslarına yer verdik. 2016 yılından sonra ülkemizde ciddi bir patlama yapan Rap müzik ve Hip Hop kültürünün özüne böyle büyük ustalarla dokunduğumuz için çok mutluyuz! Umarız rap müziğe gönül vermiş özellikle genç nesil için bu show bir yol rehberi olur. Tüm show'u bu playlistten izleyebilirsiniz;trvision.net/detail/video-RD_bnN13SwU.html Bu, ilk showumuz ama son olmayacak! Hip Hop kültürüne ait farklı projeler üzerine çalışmaya şimdiden başladık! Emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımızla...

  GroovypediaGroovypedia8 gün önce
  • Link bozuk

   LABLAB5 gün önce
  • Üstadlar öncelikle hepinize selam yaşım 28 ergenliğim sizinle geçti biraz uzun bir yazı olacak umarım okursunuz biraz tavsiye niteliğinde. Sagopa Kajmer rap konusunda bir ekol bir öncü. Müzik bilgisi ve özellikle sesi onu diğerlerinden hep bir adım önde tuttu bunu anlamamak çok zor değil. Yani sadece hızlı rap söylemek değil nakarat kısmındaki okuyuşu onu bir rapçiden ziyade şarkıcı da yapıyor aslında. Çok disiplinli ve lider ruhlu birisin bu disiplin hem iş hayatında hem özel hayatında belli oluyor. Hata çıkar menfaat gördüğün anda kolayca insanlardan soğuyup uzaklaşabiliyorsun. Funky ile canlı yayın sohbetinde şey demiştin -Ben elimden geleni yaptım şu anda onlar para kazanıyorlarsa sayemde oldu diye. Sonuna kadar haklısın ve bence eninde sonunda o gruptan kopacaktın. Tekrar barışmamak için de sebeplerin olduğu aşikar. Sen icraatini yapmaya devam ettikçe onlar seninle uğraşmaya devam etti. O yüzden bugün üstad diyorlar ya.. Neyse geleyim şikayet ettiğim noktaya. Dini inancın veya neye inandığın beni zerre ilgilendirmiyor senden başka kimseyi de ilgilendirmemeli zaten ancak starlife röportajında veya daha öncesinde doğudan uzaklaşacağını bunun liriklerine de etkisi olacağını söylemiştin. Bence çok yanlış. Sagopayı sagopa yapan farsça veya Arapça kelimelerdi o kafiyeler yıllar geçse de unutulmayacak düzeydeydi. Yani bana göre sen kör savaşçısın karikatür komedyasın maskeli balosun 24sün. Yani doğudan uzaklaşmış olabilirsin ama bunu kalemine yansıtma. 2003deki o agresif insan olabilirsin mesela. Bir düşün sadece, önce malum güruha katıldın bu kalemine yansıdı agresif olamadın biraz bozuldun sonra çıktın ben farsça kelimeler kullanmayacağım dedin daha da bozdu. Küfür de kullan farsça da kalemine kural koyma. Sadece özüne dön biz buna hasretiz. Seni seviyoruz hepinize selam üstadlar :)

   Erkan ErarslanErkan Erarslan6 gün önce
  • Inşallah devamı gelir bu tarzdan

   ghostface 27ghostface 276 gün önce
  • Gençler hip hopta 4 elementte hangisinde başarılı olacaklarsa ona yönelsinler hepsinde başarılı olacaklar diye bir şey yok

   Tipsiz AdamTipsiz Adam8 gün önce
  • harikasınız <33

   MAHMUT YAVUZMAHMUT YAVUZ8 gün önce
 • Funky nin verse hakkaten iyi

  osman haydarosman haydar8 gün önce
 • ÇOK GEÇ KALMAMIŞIM

  Nagihan ErgenekonNagihan Ergenekon8 gün önce
 • mükemmel olmuş

  İrem Çakırİrem Çakır8 gün önce
  • Sevgilerimizle

   GroovypediaGroovypedia8 gün önce
 • ŞARKININ TAM SÖZLERİ : DJ FUNKY C VERSE Yo! It's time to play the fair game! Not the fuckin take the shit away from my man game! It's time to give it up for what you earn game, What you get game, give your game your own name, It doesn't have to be the same! Patience, effort, hard work anad dedication, Yoy give it your all can't get no recognition! When will someone realize and analize? İnstead of all the people always tryin to dramatize. The situation at hand, every day people livin it alive. A man his wife his child only tryin to survive, İna world of pollution, inflation, radiation, population, The currupt politician.........Check out the situation! Everyman on his own, yo!yo! so go for what ya know Yo! What the fuck you lookin for? If ya aint found it yet, then dont look no more! Just walk out the door, dont come round here no more! Değişebilir her an adres, kovala bu rüzgarı, ses bedeninde, yes iyi bildin Sago herkesi temsil rapinde sen kafes ve gafil. SAGOPA VERSE Kumar değil kader, firar ederse derbeder, çekip vurur melekler, öyle ter boşandı ki yüzüm yanar yeter, yerle bir kader, serzenişte güller, artık sevgi yok mu?der çaresizce kalpler. Saki boş kadehler haydi doldur! Esefle kınamadır rapim, fasih, dekolte konuşurum, yolumdur önüme konulan;yürürüm,görürüm, söverim, severim. Dört mezürde anlatır beni karamsar liriklerim (rap-rap) Ben raperken orada donabilir iliklerin, ölebilir ümitlerin ve belki kinle bakabilirsin adıma küfredip beni de defnedebilirsin, orada gerçeğin görüntüsüyle yüzleşemeyecek kadar cebin de olabilirsin, neyse ne, tek bir mikrofon gerekir(tek) ben söylerim ve sen dinlersin. Hicviye nazırı Sago, evi tımarlı hastenede şifayı dağıtır ve mis kokulu yalanların duş vakti geldi ama evde sular kesik. Zora düşmüş hayallerimin kırıldı bacakları, sancıları gözlerim kapattı, yastığım ıslanırken ıslığım çağırdı revanımı. Hazan umursamadı yaprakları katletti alayını. Çöpçü oldu rüzgarım esti geçti göremedin. 2003 adet boşa harcanmış senenin 25'lik delikanlısı ben, nacizhane kalem susatan adamın adıdır, Sagopa'dır, bu ressam anlatır resimleriyle tek çizikte dünya yaratır,anla!... [Nakarat] Değişebilir her an adres, kovala bu rüzgarı, ses bedeninde, yes iyi bildin Sago herkesi temsil rapinde sen kafes ve gafil.

  Batuhan MERMERBatuhan MERMER8 gün önce
 • S

  Luke MLuke M8 gün önce
 • old school'a düştük.

  Enes AlgülEnes Algül8 gün önce
 • kolera gidince gerçek sagopa geri döndü

  Kerim TekinKerim Tekin8 gün önce
 • “Bugünkü aklım olsaydı dün yaptıklarımı yapmazdım. Ama dün yaptıklarımı yapmasaydım bugünkü aklım olmazdı.”

  Speed NightSpeed Night8 gün önce
 • Eskimeyen raplerinden

  Filmler Üzerine KonuşalımFilmler Üzerine Konuşalım8 gün önce
 • Aptalca hayaller peşinde koşmayan bir kalp gösterin, ben de size mutlu bir insan göstereyim.

  Golgeme BasmaGolgeme Basma8 gün önce
 • 3:55 DEN SONRASI ÇÖP

  Deniz DursunDeniz Dursun8 gün önce
 • Çok iyi 👍

  Didem KaradagDidem Karadag9 gün önce
 • Çok iyi 👍

  Didem KaradagDidem Karadag9 gün önce
 • Adamlar yıllanmış şarap gibi. Yıllar geçtikçe aynı şarkıyı daha iyi yorumluyorlar.

  Baris Emre YilmazBaris Emre Yilmaz9 gün önce
 • 2:22 terapi gibi

  Yasin KalayYasin Kalay9 gün önce
 • Sago ne kadar da yaşlanmış ya

  mehmet öztapmehmet öztap9 gün önce
 • sayedar ft sansar - dengeni bul ?

  MUHAMMED ÇELİKMUHAMMED ÇELİK9 gün önce
 • Her. Saat başı dinlemeye geliyorum

  Samed ErkovanSamed Erkovan9 gün önce
 • sago yine yapmış diyeceksin

  Memati BaşMemati Baş9 gün önce
 • Katır kadar adam olmuşlar çocukca hareketler

  Abdullah عبد اللّهAbdullah عبد اللّه9 gün önce
 • Dislike atanlar Torbacı hiphop rap severler

  Sagopa CezaSagopa Ceza9 gün önce
 • Ouuu Sago reis gelmiş..#respect

  • asya• asya9 gün önce
 • ilk başlardaki arka fon müziği?

  Be KeroBe Kero9 gün önce
 • dr. fuchs e ayıp oldu

  fırat akincifırat akinci9 gün önce
 • Günlük dozumu almaya geldim

  Samed ErkovanSamed Erkovan9 gün önce
 • yav sen başka bi adamsın bee

  mehmet çelikmehmet çelik9 gün önce
 • Oh yeah man

  Selamet AlevSelamet Alev9 gün önce
 • SAGOPA DER GEÇERIM👏👆

  Umut CödelUmut Cödel9 gün önce
 • ses ver veletler gelmeden

  halit ekmekcihalit ekmekci10 gün önce
 • Sago At bunun beatini

  Serdar AksoySerdar Aksoy10 gün önce
 • Beynim durdu beat kulak ver süper beat mutlaka yapılmalı

  Serdar AksoySerdar Aksoy10 gün önce
 • Baba beat atın bu.şarkının

  Serdar AksoySerdar Aksoy10 gün önce
 • Çocuklarinizi müziklerimle besleyin Bazen istemeden hislerim gergin… (Sagopa Kajmer) seninle büyüdük be sago ve kendimi ne zaman kötü hissetsem şarkılarınla düzelirim. Uzun yollara devam etmen dileğiyle

  çağrı atacançağrı atacan10 gün önce
 • Sagoda inş. Oruç tutuyordur :)

  Cemre İzmirCemre İzmir10 gün önce
 • Bagimlilik yaptı bro.

  Ahmet AsıltaşAhmet Asıltaş10 gün önce
 • Ben bile adresimi 2 kere değiştirdim. Demekki doğru. Heran adres değişebilir

  T.C OkanT.C Okan10 gün önce
 • Dil yaratmakta en asil silahlar yeni kayıt yapsan ne de güzel olurdu be sago

  Hasan KamilHasan Kamil10 gün önce
 • ABI CEZA YOK MU?

  BAYRAM CANER ERENBAYRAM CANER EREN10 gün önce
 • Çok iyi ya

  Mirac UnverMirac Unver10 gün önce
 • Yillarca bu adami yabanci zannettm aksanı super 😂😂😂

  Yasen YaseYasen Yase10 gün önce
 • fankiye nolmuş ya. o nası kilo vermektir.

  deniz can gürdeniz can gür10 gün önce
 • Değişebilir her an adres Kovala bu rüzgârı Ses bedeninde Yes, iyi bildin Sago herkesi temsil Rap'inde sen kafes Ve gafil Kumar değil kader, firar ederse derbeder Çekip vurur melekler, öyle ter boşandı ki yüzüm yanar yeter Yerle bir kader, serzenişte güller "Artık sevgi yok mu?" der çaresizce kalpler Saki boş kadehler, haydi doldur! Esefle kınamadır Rap'im, fasih, dekolte konuşurum Yolumdur önüme konulan yürürüm Görürüm, söverim, severim Dört mezürde anlatır beni karamsar liriklerim Ben Rap erken orada donabilir iliklerin Ölebilir ümitlerin ve belki kinle bakabilirsin Adıma küfredip beni de defnedebilirsin Orada gerçeğin görüntüsüyle yüzleşemeyecek kadar cebin de olabilirsin Neyse ne Tek bir mikrofon gerekir Ben söylerim ve sen dinlersin, hicviye nazırı Sago, evi tımarlı hastanede şifayı dağıtır Ve mis kokulu yalanların duş vakti geldi Ama evde sular kesik Zora düşmüş hayallerimin, kırıldı bacakları Sancıları gözlerim kapattı Yastığım ıslanırken ıslığım çağırdı revanımı Hazan umursamadı yaprakları katletti alayını Çöpçü oldu rüzgârım esti geçti göremedin 2003 adet boşa harcanmış senenin 25'lik delikanlısı ben Nacizhane kalem susatan adamın adıdır Sagopa'dır Bu ressam anlatır resimleriyle tek çizikte dünya yaratır Anla! Sago, Sago k k k - Funk k k k Groovypedia 2 0 1 9 Hip-Hop'a tokuz.

  ATAMERATAMER11 gün önce
 • Olm Melek fln diyor halen kader de dedi

  AcaR YTAcaR YT11 gün önce
  • Şarkının orjinali 2003 bir peşimistin gözyaşları albümünde yer aldı. Yine dj funky ile feat yaptılar binevi 2.si çıktı yani.

   Erkan ErarslanErkan Erarslan8 gün önce
 • Çok seviyorum 😍 SAGOOM👑

  Dygu meRsinDygu meRsin11 gün önce
 • Kaf dağının kaf'ı kefenimin kef'i .. . ,💪😎

  Ugur SancakUgur Sancak11 gün önce
 • Günaydın rap

  Halil BhHalil Bh11 gün önce
 • Sen nasil birşeysin yaa ❤🙂

  Ayse TplAyse Tpl11 gün önce
 • Neyse...

  ALP ERENALP EREN11 gün önce
Sagopa Kajmer feat. DJ.Funky “C” - Değişebilir Her An Adres // Groovypedia Studio Sessions