Samanyolu’nda Garip Bir Şey Parlıyor, Bilim İnsanları Endişeli

Her şey 10 yıl önce NASA ’nın Fermi Gama-Işını Uzay Teleskobu ’nu fırlatmasıyla başladı. Bu teleskop bizim bildiğimiz “odaklayıp fotoğraf çeken” teleskoplardan değildi. Fermi Gama-Işını Uzay Teleskobu, normalde göremeyeceğimiz şeyleri görmemizi sağlayarak evrene kocaman bir pencere açan son derece gelişmiş bir cihazdır. Bu yüzden, gökyüzünü çıplak gözle değil de bir gama ışını teleskobuyla gözlemlediğinizde, gördüğünüz manzara tamamen farklı olur!
Gökbilimciler, Fermi teleskopundan veri almaya başladıklarında, galaksimizin merkezinin dış kısmına oranla çok daha fazla gama radyasyonu yaydığını fark ettiler. Basitçe anlatmak gerekirse, Samanyolu Galaksisinin tam ortasında inanılmaz derecede parlayan bir şey var! Ancak şaşırtıcı olan şey, bu olaya kimsenin 10 yıldır bir açıklama bulamamış olması!

ZAMAN BİLGİLERİ:
Bu gizemli parlama da ne? 0:29
Galaksiler neden dağılmaz? 2:27
Alternatif bir açıklama 4:56
Pulsar nedir? 5:30
Bir pulsar güneş sistemimize girse ne olurdu? 6:52
Diğer bilim insanları ne düşünüyor? 8:35

#samanyolu #uzay #olumlubak

Müzik: Epidemic Sound www.epidemicsound.com/

Videoda kullanılan kaynaklar (fotoğraflar, çekimler ve diğerleri):
www.depositphotos.com
www.shutterstock.com
www.eastnews.ru

ÖZET:
-Bazı bilim insanları en başından beri, bu gizemli parıltının uzun süredir aranan gizemli “karanlık madde” ile bağlantılı olduğunu umuyorlardı.
-Karanlık maddenin bir şeyleri bir arada tutan bir çeşit yapıştırıcı işlevi gördüğünü söyleyen bir teori var. Bu yapışkan şey sayesinde galaksiler birbirinden ayrılmaz, yıldızlar birbirine çarpmaz ve dünyamız yörüngesinden sapıp uzayın derinliklerine savrulmaz.
-“Karanlık” madde derken bilim insanları renkten bahsetmiyorlar. Sadece bu uzay fenomeninin insan gözünün görebileceği herhangi bir radyasyon ya da ışık yaymadığını kastediyorlar.
-Bazı gökbilimciler samanyolunun merkezinin bu kadar yoğun bir şekilde parlamasının nedeninin, oradaki karanlık maddenin yok olması olduğunu varsayıyorlardı.
-Eğer gizemli parlama, karanlık maddenin yok olması sonucunda oluşsaydı, gama-ışını parçacıkları uzayda eşit bir şekilde dağılmış olurdu. Fakat teleskop, gama ışınlarının kümeler halinde toplandıklarını gösteriyor.
-Ancak, samanyolunun neden parlağına dair alternatif bir açıklama da var. Suçlu, bir grup milisaniye pulsarı olabilir. Milisaniye pulsarları, çok ama çok hızlı dönen nötron yıldızlarıdır.
-Pulsarlar evrenin feneridir. Tabii bu, uzay gemilerinin bir yerlere çarpmasını önledikleri anlamına gelmez! Daha çok, etraflarında olursanız, görebileceğiniz odaklanmış radyasyon ışınları yaymaları anlamına gelir.
-Eğer bir gün güneş sistemimize bir pulsar girecek olsaydı, bu hiç de iyi olmazdı. Döne döne ilerleyen bu istilacı, gezegenlerin birini veya ikisini çekip, yörüngelerinden çıkararak yıkıma ve kargaşaya yol açardı.
-Pek çok araştırma, ışığın doğası yüzünden milisaniye pulsarlarının bu olayın en mantıklı açıklaması olduğu sonucuna varmaktadır.
-Ancak bu, tüm bilim insanlarının bu teoriyi kabul ettikleri anlamına gelmiyor. Bu kümelerin yıldız ve kozmik ışınların gazlarının etkileşiminin sonucu olabileceğini söylüyorlar.

-----------------------------------------------------------
5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: is.gd/HpUYgh
Müzik, Epidemic Sound: www.epidemicsound.com/
Stok malzemeleri (fotoğraflar, çekimler ve diğer):
www.depositphotos.com
www.shutterstock.com
www.eastnews.ru

Herunterladen

YORUMLAR

 • Merkezdeki kara delik ışıkları kendine cekiyor ..geyik yorumlar ise yuz yıldır bu milleti cahil birakmayi baş hedefi yapan ,bağımlı cahil tuketim toplumu haline getiren ,batı dünyasıdir..ve daha acısı batidan gelen her fikir doğru fakat kendi dinimiz ve tarihimiz geri kalmıştir inancına teslim olmuş bir Türk milleti

  serkan acarserkan acar7 gün önce
 • KIYAMET ELİ KULAĞINDA .SÖZ VERİLEN GÜN ÇOK YAKIN .

  GAMER HDGAMER HDAylar önce
 • Abi senden bir ricam olursa videoları ortaokul düzeyinde yada ilkokul düzeyinde falan anlatır mısın?Ben 4. sınıftayım ve uzay çok ilgimi çekiyor.Ama bazı şeyleri anlayamıyorum.Bu yüzden ilkokul-ortakul düzeyinde anlatırmısın?

  Elys Gacha TRElys Gacha TRAylar önce
 • Samanyolunun ortasında Allahın yarattığı bişey var ama ne?

  BATURAY ANARIN AJANI V2BATURAY ANARIN AJANI V22 aylar önce
 • Her galaksinin merkezinde super kutleli kara delik yok mu ?

  Hüseyin YıldızHüseyin Yıldız5 aylar önce
 • Bence gaz bulutları aşırı derecede hidrojen bulutları

  Kerem BilgicKerem Bilgic5 aylar önce
 • Lan top gibi konusma adam akilli anlat su hikayeleri

  mahmut kürşat polatmahmut kürşat polat5 aylar önce
 • Gana’nın radyasyonu yüzünden

  EMİR ÜstündağEMİR Üstündağ5 aylar önce
 • Baska galaksilerden gozelmledigimiz gibi kendi galaksimizin merkezinde de cok buyuk kara delik vardir ve kara delikler kuzey ve guneyden kendisini cevreleyen işik ve radyasyon yayarlar dunyamiz guneşimizin etrafinda dondugu gibi galaksiler kendi karadeliklerinin etrafinda doner 👍👍

  Aykut KemaloğluAykut Kemaloğlu5 aylar önce
 • Bece pulsarlar birlesip bir süper pulsar olustu ama bu benim teorim

  Aliozan KarameseAliozan Karamese5 aylar önce
 • abi bence galaksimizin merkezinde düşündüğümüzden de büyük bir karadelik veya beyazdelik (beyaz delikler karadeliğin aksine çok fazla ışık yayar ve her şeyi kendinden iter, bir nevî kara deliğin çıkışı) var. Bu arada uzay meraklıları, İnterstellar filmini izlemediyseniz izlemeden ölmeyin!

  Del PatrònDel Patròn5 aylar önce
 • süpernova büyük kütleli yıldız öldüğünde olan patlama nötron yıldızı ve ya karadelik ise ölü yıldız yani patlamadan hemen sonra oluşan uzay cisimleri değilmi? süpernovadamı ölü yıldızdır? bence pulsar teorisi yanlış bilim adamı değilim ama samanyolunu ortasında bir karadelik yokmu karadelik pulsarları yutmaz mı?

  galacticusgalacticus5 aylar önce
 • ben de buldum 9999 km uzunluğunda bir ip

  çağla yapıçağla yapı5 aylar önce
 • Cvp ; samanyolundaki karadelikler tarafından sıkıştırılan ve yutulan bütün maddeler karanlık madde yardımıyla galaksinin merkezinde toplanıp yeni gezegenler oluşturması için hammade stoğuna eklenir ve bu işlem esnasında çok güçlü ışıma meydana gelir

  Zemırxan flankesZemırxan flankes5 aylar önce
 • O ampül var ya o ampül, münasip bir yerinize ..............!!!

  Salim CayırSalim Cayır5 aylar önce
 • Mal mal yorumlar var siktir gidin

  Ya,Mü. Emirhan öztürk.Ya,Mü. Emirhan öztürk.5 aylar önce
 • Galaksinin merkezinde parlayan bu bu şey acaba süper kütleli bir osuruk olamazmı? 🤔🤔🤔🤔🤔

  Xiaomi RedmiXiaomi Redmi5 aylar önce
 • Yeni nesil bir ışık çünkü yeni nesil teknoloji yapan dünya yeni ses ve yeni tür evren haberi veriyor .yani yani yaradan ye nesil evren yaratmakta .yani Kur'an da yazilmiyan ve yasadimiz evren ötesi bir olan içerde diğer evren ışığı yani kara delik içeriye asla girmediğimiz budur yani yıl 3000 yıl olsa uzay mekiği girse bile ancak bir parça girer .orda yaşam var ve bu yüzden ışık parlaması .DR nihat

  Nihat ArslanNihat Arslan5 aylar önce
 • Kuvasar.karadelin.salgıladı.bukAdar.basit.leşme.karanık.made.var.doru.karanlık.enerji.var.oda.doru.sen.neyin.peşindesin.allah.işide.bumu.diyecen.sen.

  Th FgTh Fg5 aylar önce
 • yağlı amcık parlıyor

  Emirhan KorkutEmirhan Korkut5 aylar önce
 • :(güneş kara delik olcak sonra dünya gg olcak ):

  Berat GamingBerat Gaming5 aylar önce
  • @Emirhan Yasar ya ben orda imalı anlattım bu kadar yazmışsın eline yazık kesin beyaz cüce yerine karadelik olur demişim

   aziz ercanaziz ercan5 aylar önce
  • @aziz ercan güneş'in kütlesi kara delik olmaya yetemez güneş milyarlarca yıl sonra büyüyüp kırmızı dev olacak sonra patlayıp beyaz cüce olacak

   Emirhan YasarEmirhan Yasar5 aylar önce
  • Zaten güneş kara delik olcak kadar büyük ya kesin beyaz cüce yerine karadelik olur

   aziz ercanaziz ercan5 aylar önce
  • O zamana kadar insanlık kalırmı?

   EnesOyundaGGEnesOyundaGG5 aylar önce
 • herkes hulk olurdu daha iyi

  R. Baransel ÖzelR. Baransel Özel5 aylar önce
 • Yokluktan var oluş olabili ama var olduğunda mutlaka bir made bir element vardır özünde evrendeki tüm made ve elementleri cözmeden karanlık enerşiyi keşetmek imkansız gibi bişey nitekim tüm semavi dinlerde allahın yoktan var etiğini belirtir yokluk hiçlik diyince hiç birşeyin olmadığı gelir insanın aklına ama olmayan bişeyde var edildiğinde özünde mutlaka bir element bir madenin özünü taşımak zorunda örneğin ünsanın balcık veya kimi kaynaklar camurdan yoğrulup var edildiğini söyler buda yoktan bir var oluş özünde toprak su ve atom var insanın benim düşüncem şudur bir cakmak düşünün kıvılcım cıkartan taş ve cakmağın içindeki kaz sayesinde ateş ortaya cıkar yani illa bir şekilde madeyi var etmek için bir araca gerek var İster dini acıdan bakın allahın ilahi emriyle yokluk varlığa dönüştü diyin ister madeler carpıştı varlık cıktı diyin illaki bir meteryal bir made kovılcımı cıkarmıştır var olan şeyde özünde illaki bir made taşımak zorunda

  KMGKKMGK5 aylar önce
 • KARADELİK

  Kadir ÜrükKadir Ürük5 aylar önce
 • Düzeltme allahtan gelen sualar yanyana tutuyor.

  Hans KammererHans Kammerer5 aylar önce
 • Ulan bu maddeyi zamk yanyana tutmuyor, allahtan gelen sualar yanyana tutmuyor. Atomdan meydana gelen maddeyi atomlardaki cekim gücü yanyana tutuyor. Yapistirici yok.

  Hans KammererHans Kammerer5 aylar önce
 • Karanlik maddedir meydana getiren madde atomlardan meydana gelmedigi icin bu gözle görülmeyen maddede yapilan uzay araclari radara yakalanmazlar. Ufolar, F 35 ucaklari bu maddede yapilirlar. Bu uzay araclarinin yapiminda kullanilan teknolojilerinden dolayi, gözle görülür kilinirlar. Bu araclar yapildigi teknoloji sayesinde istendigi zaman gözle görülür, istendigi zaman gözle görülmezler.

  Hans KammererHans Kammerer5 aylar önce
 • Abi bukadar boşluğa yani yokluğa boşluk hiçliktirki herşeyede dini alet eden insanlar şunu söyleyeyim boşluk hrp vardı çünkü boşluk hiçlikti boşluk olmayan birşey idi yani boşluk hep vardı peki dolu nasıl oluştu yani gezegenler ve canlılar felan benim düşüncem onuda yokluk yani boşluk var etti boşluk ve yokluğun patlaması idi şu hayatta boşluk kadar acayip birşey yok emin olunki

  Dead SoulDead Soul5 aylar önce
 • Super kutleli kara delik var orda kamil

  Yavuz ArslanYavuz Arslan5 aylar önce
 • Ben de fetöcüyüm knk

  Ostades Turland TROstades Turland TR5 aylar önce
 • Abi saman yolunun merkezinde bir kara delik var 100%

  Xaliloff YusifXaliloff Yusif5 aylar önce
  • @Murat Karacelik abi gercekten ortasinda kara delik vat

   Xaliloff YusifXaliloff Yusif5 aylar önce
 • fetöcü bu

  Yusif AliYusif Ali5 aylar önce
 • Ya yorumlara baktimda bi kaci disinda gercekten fikir belirten yok.Geyik yapiyolar.Bence geyik muhabbetinizi bilimsel videolarin altina yapmayin.Geyik videolar var gidin onlarin altina yapin.Burda da konunun meraklisi ogrenmek tartismak isteyenler bulussun bi zahmet

  Selcen YagcıoğluSelcen Yagcıoğlu5 aylar önce
 • Thanos geliyor

  Fadıl GezerFadıl Gezer5 aylar önce
 • Kıyamet kopacak kıyamet o ondandır kesin simdi primci sarlatanlara da video cikti

  Kemal SahanKemal Sahan5 aylar önce
 • Uzaylılar deney yapiyor)))

  DARK WOLFDARK WOLF5 aylar önce
 • Bence kara delik var

  Ahmet GonulalAhmet Gonulal5 aylar önce
 • Kara deliklerin çıkış yeri,saman yolu galaksisinin ortası o yüzden ışık yayıyor.

  Cem BayraktarCem Bayraktar5 aylar önce
  • @LOC Tarık Atasoy [Closed] Dünya dönüyor Tarık sen ne dersen de günler geçiyor farketmesende ;) bana uyduruyorsun diyorsun.Galilei der.Nicola Tesla bile 100 yıl sonra hak ettiği saygıya kavuştu.O yüzden bende Amerika'da yım Californiyada.Nokta.

   Cem BayraktarCem Bayraktar5 aylar önce
  • @LOC Tarık Atasoy [Closed] Evreni kum saati gibi düşün.Kumlar akar,kara delikten geçer.Çıkıştada galaksi oluşturur.Peki evren esnekmidir?Bülülebilirmi? Cevap:Evet

   Cem BayraktarCem Bayraktar5 aylar önce
 • Hücre ,atom, sinir . Peynir tanımı doğru olabilir

  ali canali can5 aylar önce
 • Adanadan mermi atıyolar sürekli yukarı doğru odur:)

  Muhammet ÖzMuhammet Öz5 aylar önce
 • LA İLAHE İLLALLAH dersem kaç kişinin okumasına vesile olurum

  Mələk RəhimliMələk Rəhimli5 aylar önce
 • Pulsar

  Daviti BaladjayevDaviti Baladjayev5 aylar önce
  • Olsa anlarlardi kardeşim adamlar o kadar Pulsar incelediler

   Altuğ ReisoğluAltuğ Reisoğlu5 aylar önce
 • Samanyolunun merkezindeki süper kütleli bir karadelik.Madde yaklaştığında karadeliğin içine düşmeden önce dönmekten çılgına döner.O kadar hızlı döner ki ısınarak muazzam bir enerji yayar.Bu parlama muhtemelende böyle ortaya çıkar...

  ÖZER İMRAKÖZER İMRAK5 aylar önce
  • Him bilim adamlari samanyolunun kalbinde bi karedelik oldugunu biliyolar.Dedigin bu parlamanin aciklamasi olsaydi once oyle dusunuerdi normal olarak baska cevap aramazlardi heralde

   Selcen YagcıoğluSelcen Yagcıoğlu5 aylar önce
 • Süpernova büyük kütleli bir yıldızın oluşum sürecinin en son aşamasıdır. Büyük kütleli bir yıldız sonunda nötron yıldızı veya karadeliğe dönüşür.5.55

  Elif Eylül DemirElif Eylül Demir5 aylar önce
  • Fatih_Bayrak 25 sallamasyon değil inanmıyorsanız araştırabilirsiniz. Bu yorumda bütün konuyu anlatamazdım ve ayrıca her şey ayrı yazılır.

   Elif Eylül DemirElif Eylül Demir5 aylar önce
  • Süpernova Yıldızın Ölümünün En Son Aşamasıdır

   Alperen AyAlperen Ay5 aylar önce
  • Sallamasyon herşeyden azıcık koymuşsun 😀😀

   Fatih Bayrak 25Fatih Bayrak 255 aylar önce
 • Abi karanlık energy hakkında video gelsin

  Namig NamigNamig Namig5 aylar önce
 • Ben arasira parlayan vr fena titreden yildiz GoruruDum acaba neden derdim demrk pulsarmis 😂😂😂

  Fatya izmayılovaFatya izmayılova5 aylar önce
 • Abi vidieo bitti sn yedebir camdan beyaz isik gelmeye badladi dedim pulsarmi girdi

  citalos gamecitalos game5 aylar önce
 • eğer o ışın pulsar olsaydı veya birden çok pulsar birleşseydi ortada daha ışık veren bir şey olurdu

  sude şengülsude şengül5 aylar önce
 • Naptınız cinler alemiylen boyut açıldı

  ömergömerg5 aylar önce
 • Bence bu parlayan sey ak delikler bunlar kara delikler oluştuktan sonra ak delikler de olusurur ve bence kara delige giren insanlar ak deliklerden çıkarlar ak deliklerden sadece çıkılabilir asla girilmez ve buyle düz bir çizgi halinde ışık yayarlar

  Duru YagciDuru Yagci5 aylar önce
  • @ツiWqssi yanlız böyle bir teori var ve birçok bilim insanı bu teoriyi doğruluyor.

   Duru YagciDuru Yagci5 aylar önce
  • Malmisin yaa

   ツiWqssiツiWqssi5 aylar önce
 • Fake mi? Genelde gördüğüm videoların fakede

  Gacha DarkGacha Dark5 aylar önce
  • 1

   Burhan bbYıldırımBurhan bbYıldırım5 aylar önce
 • BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM KAC KİSİNİN OKUMASINA VESİLE OLDUM;)

  Umut YTUmut YT5 aylar önce
  • ANANIN AMINA VESİLE OLDUN ŞEREFSİZ Bİ BİTMEDİNİZ AMINA KODUĞUMUN PRİMCİLERİ PRİM YAPSAN NE OLUYOR AYNI LİKE ATSAM GÖTÜNÜ BİLE VERİRSİN DİNİNİ SATAN ORUSPU ÇOCUĞU SENİ

   Emre HdEmre Hd5 aylar önce
 • Süper kütleli bir kara delik

  Tekno World ####Tekno World ####5 aylar önce
 • Abi sen oh be yi rahatldinmi diye yoksa vidyoya az kaldimi dihe dedin 😂

  Caner OzkaracaCaner Ozkaraca5 aylar önce
 • bu sayfanın nedense paylaştığı bir çok video yalan veya clickbait

  Yunus BilkenliYunus Bilkenli5 aylar önce
 • Siz muhteşem bir kanalsınız ..

  Berkecan&MiraBerkecan&Mira5 aylar önce
 • Başlık "En fetö'cü kanal samanyolu'nda acaba neler oluyor??" Olsaydı keşke(!)

  Şerifcan KayaŞerifcan Kaya5 aylar önce
  • Şerifcan Kaya heeeeeeee senin onu düyon sağol

   ஐQueen VeronicaஐஐQueen Veronicaஐ5 aylar önce
  • @ஐQueen Veronicaஐ samanyolu diye bir televizyon kanalı vardı, orada 15 temmuz hain darbe girişimini yalanlayan,fetö yü destekleyen hatta fettullah gülen in kanalı olan bir kanaldı.

   Şerifcan KayaŞerifcan Kaya5 aylar önce
  • Şerifcan Kaya nasıl YANİ?

   ஐQueen VeronicaஐஐQueen Veronicaஐ5 aylar önce
 • Ben buldum 999999999 km hızla giden bir adana kebap

  Zeynep vs Muhammed VideolarıZeynep vs Muhammed Videoları5 aylar önce
  • Okey

   DaMaGeDaMaGe5 aylar önce
  • Of ne güzel olurdu umarım dünyadan büyüktür

   Sait Emre KARASSait Emre KARAS5 aylar önce
  • tamam

   Emre HdEmre Hd5 aylar önce
  • Ayn

   Kral SamiKral Sami5 aylar önce
 • Uçak videosu çek abi çok güzel oluyor

  genel izleyici kitlesigenel izleyici kitlesi5 aylar önce
 • 7:44 imkansız Deme Allah için imkansız bisey Yok Ve bu Allahın işi Ve Allahın işine Karisma

  PR0 ADAMPR0 ADAM5 aylar önce
  • Amk fare beyinlisi herşeyi Allaha bağlama herşey Allahın işi değildir bazı şeyler bilimsel olaylardır.

   KairoKairo5 aylar önce
  • Emirhan Kestir her şeye allahın işi diyon amk bi şeyi de merak et neden nasıl acaba diye sor

   Özgür LubunyaÖzgür Lubunya5 aylar önce
 • 31

  Met3H4NMet3H4N5 aylar önce
 • Saman yolu ortasında insanların zekasını oldukça aşan devasa bir kara delik var ve o ışık karadeiğin yutduğu devasa gaz bulutları xD

  Kürşat ZENGİNKürşat ZENGİN5 aylar önce
  • @Ferhad Bayramov kesin bilmiyoruz sadece matematiksel hesaplarla tahmin ediyoruz ve kabul ediyoruz.

   Yunus BilkenliYunus Bilkenli5 aylar önce
  • @Yunus Bilkenli merden biliyonuz?

   Ferhad BayramovFerhad Bayramov5 aylar önce
  • @Kürşat ZENGİN o kadar da değilde samanyolu nun kendisi bile 100bin ışık yılıdır. Ortasındaki karadeliğin kütlesi ise 4 milyon güneş kütlesidir ve her geçen gün kütlesi artıyor.

   Yunus BilkenliYunus Bilkenli5 aylar önce
  • @Yunus Bilkenli evet büyüklüğü millaryarca ışık yılında

   Kürşat ZENGİNKürşat ZENGİN5 aylar önce
  • süper kütleli bir karadelik var

   Yunus BilkenliYunus Bilkenli5 aylar önce
 • Oha lan günde kaç video yapıyorsunuz

  saied 251saied 2515 aylar önce
  • 4

   Sait Emre KARASSait Emre KARAS5 aylar önce
  • saied 251 yabancıdan Türkçeye çevir yapıyorlar?

   ஐQueen VeronicaஐஐQueen Veronicaஐ5 aylar önce
  • Yapıyolar 5 10 Tame Abobeler bir çoğu bot

   PR0 ADAMPR0 ADAM5 aylar önce
 • 12 .yorum kalp at

  Arda ve YasinArda ve Yasin5 aylar önce
 • Bu yorumu beğenenin anne ve babası uzun bir ömür boyu yaşasın

  Diziler ve MüziklerDiziler ve Müzikler5 aylar önce
 • Yaklaşmayın girseniz çıkamazsınız 😁😁😁😁uydur uydur bitmez millet artık size inanmıyo .

  Zahir QurbanovZahir Qurbanov5 aylar önce
 • Kanalıma abone olana abone olunur.Lütfen abone olunuz.Önceden teşekkürler.

  Alqoritm XaosAlqoritm Xaos5 aylar önce
 • Cevap Süper Kütleli Karadelik

  BonusegemenBonusegemen5 aylar önce
  • Belkide bi kapının eşiğinden gelen ışık

   soner ozbeksoner ozbek5 aylar önce
 • Allah rızası için kanalıma abunə olun lütfen *kim oldusa ürekdən sağolsun💝💝💝* istəyən abone olsun ama bildirim açmasın.Ama açsaz 💖birde abone qarşılıqlıdı həqiqətən 1 gün içində size men abone olmasam çıxarsız 💞

  __AZERİ____AZERİ__5 aylar önce
 • Galp

  *RaxueL* 17*RaxueL* 175 aylar önce
Samanyolu’nda Garip Bir Şey Parlıyor, Bilim İnsanları Endişeli